סגור

פרופ' רוטשטיין ישמש יו"ר הוועדה המייעצת לחברה שייסד רוצח לוכד הנחשים

סנט-טק מדיקל נמצאת בהכנת תשקיף למיזוג לתוך נקסט ג'ן - לפני חודש חשף כלכליסט כי הראל הרשטיק שהורשע ברצח הוא המוח מאחורי הפיתוח שלה; עבור רוטשטיין מדובר במינוי שלישי בתוך שבועיים בתפקיד בכיר, במקרה זה בחברה שבדרך לשוק ההון

תפקיד חדש לפרופ' זאב רוטשטיין, לשעבר מנהל בתי החולים שיבא והדסה. רוטשטיין מונה ליו"ר המועצה המדעית המייעצת לחברת סנט-טק מדיקל, שנמצאת בהליך מיזוג אל תוך חברת נקסט ג'ן הציבורית.
שמה של סנט-טק מדיקל עלה לכותרות לאחרונה לאחר חשיפת כלכליסט לפני חודש על תפקידו של הראל הרשטיק, כמוח שמאחורי החברה. הרשטיק ריצה 25 שנות מאסר לאחר שרצח את לוכד הנחשים יעקב סלע ב-1996.
סנט-טק מדיקל פיתחה טכנולוגיה לזיהוי מוקדם ואיתור נגיפים, בהם נגיף הקורונה, באמצעות נשיפה. החברה נמצאת כאמור בהליך מיזוג לתוך חברת נקסט ג'ן הציבורית, שבראשותה עומד אלוף (במיל') יעקב עמידרור.
האסיפה על המיזוג נדחתה עד כה פעמיים, לאחר חשיפת כלכליסט, כאשר לפי הדיווח האחרון הוגשה על ידי נקסט ג'ן טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך במטרה לאפשר את המיזוג. ככל הידוע החברה במגעים עם הרשות בנוגע להשלמת התשקיף.
1 צפייה בגלריה
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין
(צילום: אוראל כהן)

מדובר בתפקיד השלישי אליו מתמנה רוטשטיין בשבועיים האחרונים. ב-18 בנובמבר נודע כי הוא מונה לתפקיד יו"ר חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן שהיא חברה ציבורית. לפני כן חשף כלכליסט שרוטשטיין מונה לתפקיד נשיא וראש הוועדה המייעצת של חברת EPM, שהיא חברה לפיתוח תרופות שמבוססות על הקנאביס הרפואי. גם EPM אמורה להפוך להיות חברה ציבורית לאחר שהגישה טיוטת תשקיף באוגוסט האחרון.
אל המועצה המדעית המייעצת של סנט-טק מדיקל מונה פרופ׳ זאב רוטשטיין יחד עם פרופ׳ נתי קלר, כאשר רושטיין יכהן כיו"ר המועצה. תפקידה של המועצה הוא לייעץ להנהלת סנט-טק מדיקל ולדירקטוריון החברה לגבי הטכנולוגיות בתחום פיתוחה.
מפרופ׳ רוטשטיין נמסר: ״סנט-טק הצליחה לפשט תהליך סבוך ביותר, לכדי בדיקת שאיפה אחת, שבתוך דקות אחדות קובעת דיאגנוזה, לפיה הרופא המטפל יכול להמשיך את הטיפול. יש בכך פוטנציאל עצום לחיסכון ניכר בזמן ובכסף ולטיפול מהיר במידת הצורך, ואני שמח להצטרף ולתרום לחברה מניסיוני״.