סגור

קנאביס, טייק 2: פרופ' זאב רוטשטיין יעמוד גם בראש פארמוקן

בתחילת השבוע פורסם בכלכליסט על מינויו של מנכ"ל שיבא והדסה לשעבר לנשיא חברת EMP המפתחת תרופות מבוססות קנאביס. בפארמוקן גלובל, המגדלת קנאביס רפואי ונסחרת בבורסת ת"א, יהיה רוטשטיין יו"ר הדירקטוריון

לאחר הפרסום בכלכליסט ביום ראשון על מינוי לתפקיד נשיא חברת EMP המפתחת תרופות מבוססות על קנאביס, מתמנה מנכ"ל בית החולים שיבא ובית החולים הדסה לשעבר, פרופ' זאב רוטשטיין, גם לראש חברת הקנאביס הרפואי פארמוקן גלובל. רוטשטיין יחליף בתפקיד את היו"ר היוצא של החברה, דני גילרמן.


למרות הדמיון, בשל תחום הקנאביס, מדובר בשני מינויים שונים. בחברת EMP ישמש רוטשטיין בתור נשיא וראש הוועדה המדעית. משמעות הדבר היא שהוא לא ימונה לתפקיד של ראש הדירקטוריון של החברה. ואילו בחברת פארמוקן, ישמש רוטשטיין בתור יו"ר החברה, כלומר יעמוד בראש הדירקטוריון.
בנוסף לכך, שתי החברות שונות במהותן. חברת EMP שפרסמה טיוטת תשקיף ראשונה וטרם הפכה לציבורית, עוסקת בפיתוח תרופות שמבוססות על צמח הקנאביס. החברה עוסקת בפיתוח תרופות לפי מולקולות ייחודיות ממשפחת הקנאבינואידים. ואילו חברת פארמוקן, היא חברה לייצור, שיווק והפצה של קנאביס רפואי. כלומר פועלת כמגדלת ומשווקת של צמח הקנאביס, לרבות פיתוח זנים מיוחדים שלו, עבור מטופלים. אמנם פארמוקן גם עוסקת בפיתוחים עצמאיים של פורמולציות של הצמח, אך לא מדובר בפיתוח תרופתי קונבנציונלי כמו זה שב-EMP.

1 צפייה בגלריה
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
פרופ' זאב רוטשטיין
(צילום: אוראל כהן)

פרופ' זאב רוטשטיין מגיע עם ניסיון ניהולי רב שנים במערכת הבריאות. הוא שימש בעברו כמנכ"ל של שניים ממרכזי הבריאות הגדולים בישראל והוא משמש כפרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה וכמרצה בבי"ס לניהול באוניברסיטת ת"א. פרופ' רוטשטיין הוא בעל תעודת מומחה בקרדיולוגיה ובניהול מערכות בריאות. במסגרת תפקידו החדש יסייע לקידום עסקיה של חברת פארמוקן בתחום הקנאביס הרפואי בישראל ובחו"ל ולתמיכה בשיתופי פעולה וקידום מוצרים קוסמטיים מבוססי קנאביס ותרופות פורצות דרך בהתוויות רפואיות שונות על בסיס הידע הרב שנצבר בחברה. מניית פארמוקן נכללת במד ת"א קנאביס ונסחרת בשווי שוק של 65.8 מיליון שקל. מתחילת השנה איבדה המניה 51% מערכה.
פרופ' זאב רוטשטיין: "אני מאמין שאוכל לסייע לקידום פיתוחיה החדשניים של החברה בתחום הטיפול בכאב כרוני וטיפולים נוספים הנגזרים מהתכונות המיוחדות של הצמח וכן לסייע בקידום מוצרים בתחום הקוסמטי. הכניסה של החברה לתחום גידול פטריות לטיפולים רפואיים מהווה הוכחה נוספת שהחברה פועלת בחזית היזמות של טיפול בחולים באמצעות צמחים. אני מקווה שאצליח לחבר את החברה למוסדות וגורמים רפואיים מובילים בתחומים מתפתחים אלה ופארמוקן תוכל לנצל את הידע והניסיון שצברתי להשגת איכות בפיתוחים חדשניים אלה".
מנכ"ל פארמוקן גיל חובש: "אנו נמצאים לקראת כניסה לשוקי הקנאביס בחו"ל ובטוחים כי פרופ' רוטשטיין יסייע לפיתוחה העסקי של פארמוקן כדי לייצר לנו הזדמנויות עסקיות. אנו פועלים בתחומי מחקר ופיתוח רפואיים להתוויות שונות של קנאביס רפואי, מוצרים קוסמטיים חדשניים ובניית חברה חדשה שתעסוק במחקר ופיתוח תרופות מבוססות פטריות פסילוסיבין עם מכון שמיר. תוספת הכוח שרוטשטיין מביא עמו תוכל לסייע לנו לקדם פיתוחים חשובים אלה".