סגור

בלעדי
מתקרב לבורסה בתל אביב: קבלו את הג'וב החדש של זאב רוטשטיין

פרופ' זאב רוטשטיין מונה לנשיא ולראש הוועדה המייעצת ב-EPM, מפתחת תרופות מבוססות מולקולות ממשפחת הקנאבינואידים; החברה פרסמה באוגוסט טיוטת תשקיף ראשונה לקראת הנפקה בבורסה

פרופ' זאב רוטשטיין בדרך לבורסה בתל אביב? לאחר העזיבה המתוקשרת של תפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה, מונה רוטשטיין לנשיא חברת EPM, מפתחת תרופות מבוססות קנאביס.
החברה פרסמה בסוף אוגוסט טיוטת תשקיף לציבור, לקראת הנפקה שלה בבורסה. בכוונתה לגייס 40 מיליון שקל, שמיועדים בעיקר להמשך המחקר והפיתוח של התרופות שלה.
EPM מתמחה בפיתוח של תרופות מקור המבוססות על מולקולות ייחודיות ממשפחת הקנאבינואידים ומיוצרות בתהליך סינתטי ייחודי - החברה עדיין לא העבירה תרופה לשלב המחקר הקליני.

1 צפייה בגלריה
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
פרופ' זאב רוטשטיין
(צילום: אוראל כהן)

ל-EMP שני תחומי מחקר עיקריים במוקד הפיתוח. הראשון הוא בתחום המחלות המטבוליות, שם היא מנסה לפתח תרופה לתסמונת פראדר וילי. השני הוא בתחום מחלות עור, כשמטרת התרופה שבפיתוח היא לטפול נגד פסוריאזיס ודלקת עור אטופית. מרכז המחקר והפיתוח של החברה נמצא בישראל, והמשרדים שלה ממוקמים בלוס אנג׳לס.
פרופ' רוטשטיין, שיכהן גם בתפקיד ראש הוועדה המדעית של החברה, כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל בית החולים הדסה בירושלים. לפני כן ניהל את בית החולים שיבא תל השומר, ושימש כיו"ר ועדת סל התרופות.
בצוות המדעי של EPM נמצא אחד מבכירי המדענים בארץ שעסק בפיתוח וחקר הקנאביס למטרות רפואיות - פרופ' רפאל משולם (91), הכימאי מהאוניברסיטה העברית שגילה את החומר הפעיל בקנאביס (THC). עוד חבר בוועדה הוא ג'וליאן ג'נגולי, יו"ר EPM ולשעבר נשיא צפון אמריקה GW, חברה שהצליחה לפתח תרופה ממולקולה המבוססת על צמח הקנאביס.
פרופ' רוטשטיין מסר עם ההודעה על מינויו: "EPM היא חברה פורצת דרך שמפתחת אלטרנטיבה לסטרואידים, מבוססת על מולקולות ייחודיות ממשפחת הקנאבינואידים. אני מאמין שזהו העתיד של תעשיית הפארמה כולה".
"יש לנו זכות גדולה למנות את פרופ' רוטשטיין לנשיא החברה", בירך רשף סוויסה, מנכ"ל ומייסד EPM. "אין הרבה אנשים בעולם עם הניסיון והרקורד המקצועי של פרופ' רוטשטיין בתחום הבריאות. המינוי שלו הוא תעודת כבוד וגם הוכחה לפוטנציאל הענק של הפיתוחים שלנו".