סגור

מיקרוסופט עקפה את התחזיות - המניה עלתה במסחר המאוחר

ענקית התוכנה סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 51.7 מיליארד דולר לעומת צפי ל-50.7 מיליארד; הרווח המתואם - 2.48 דולר למניה לעומת צפי ל-2.31 דולר; שירותי הענן Azure כיכבו עם עלייה של 46%; מכירת רישיונות ווינדוס צמחה ב-25%

מיקרוסופט עקפה את תחזיות האנליסטים לרבעון הפיסקאלי השני, ובתום מסחר תנודתי במסחר המאוחר עלתה המניה ב-1.2%.

ענקית התוכנה והמחשבים סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 51.73 מיליארד דולר ורווח מתואם של 2.48 דולר למניה. זאת בזמן שהאנליסטים בשוק צפו לה הכנסות של 50.65 מיליארד דולר ורווח של 2.31 דולר למניה. ההכנסות צמחו ב-20% ביחס לרבעון המקביל, לאחר צמיחה של כמעט 22% ברבעון הקודם.
חטיבת שירותי הענן החכמים של מיקרוסופט, שכוללת את שירותי הענן Azure, פלטפורמת פיתוח ושיתוף הקוד GitHub ומוצרי שרתים כמו Windows Server, רשמה הכנסות של 18.33 מיליארד דולר, המייצגות צמיחה של 25.5% ומעל לתחזיות השוק. ההכנסות מ-Azure ומשירותי ענן אחרים צמחו ב-46%, בהתאם לצפי.
ההכנסות ממגזר המחשוב האישי יותר, שכולל את ווינדוס, פרסום, התקנים וגיימינג, טיפסו ב-15.5% ל-17.57 מיליארד דולר. מיקרוסופט ציינה כי המכירות של רשיונות ווינדוס צמחו ברבעון ב-25%. ההכנסות ממוצרי חומרה של Xbox טיפסו ב-4%, לעומת נסיקה של 166% ברבעון הקודם.
רכיב הגיימינג בפורטפוליו של מיקרוסופט עלה לכותרות לפני פחות משבועיים, כשהחברה הכריזה על תוכנית לרכוש את חברת הגיימינג אקטיוויז'ן בעסקת ענק של 68.7 מיליארד דולר.
אחרי שני רבעונים רצופים עם צמיחה של יותר מ-20% בהכנסות, בשוק צפו שמיקרוסופט תציג ירידה לצמיחה של 18% ברבעון הפיסקאלי השני, בדומה לביצועה בשנתיים וחצי האחרונות.
החברה מתמודדת עם בעיות בשרשרת האספקה, שפוגעות במכירות קונסולות משחקי הווידאו שלה. יש לציין כי במהלך הרבעון הכריזה מיקרוסופט על ווינדוס 11 וכן על מחשב נייד ייעודי לשימוש בבית הספר.
מניית מיקרוסופט ירדה מתחילת השנה ב-13%, כשהמשקיעים מביעים הססנות בנוגע להשקעות במניות ענקיות הטכנולוגיה ומתכוננים להעלאות הריבית הצפויות של הפדרל ריזרב.

1 צפייה בגלריה
מיקרוסופט קמפוס הרצליה
מיקרוסופט קמפוס הרצליה
(צילום: עמית גירון)