סגור

ממשיכים להמתין למכוניות החדשות: דיון בנושא הרכבים התקועים יתקיים רק ביום שלישי

עדכון קבוצות הרישוי של מכוניות חדשות יצר מחלוקת בין משרד התחבורה ומשרד האוצר, והוביל לכך שבפועל לא נחתמו תקנות התעבורה ל-2022 ולא ניתן לשחרר מכוניות חדשות לכביש - שכן לא ברור מה יהיה גובה אגרת הרישוי עליהן. רק לאחר הדיון בנושא בכנסת ניתן יהיה לשחרר את הרכבים - ככל הנראה ביום רביעי הקרוב

מחכים למכונית החדשה שהזמנתם? נראה שתאלצו להמשיך לחכות. כפי שנחשף לראשונה בכלכליסט בתחילת השבוע, עם פתיחת שנת 2022 אי אפשר הלכה למעשה לקבל בישראל את המפתחות למכוניות חדשות. בפועל מדובר באלפי לקוחות אשר ממתינים למכונית מודל 2022, הן בשוק הפרטי והן בשוק המוסדי - ואינם יכולים לשחרר אותה מכונית.
הסיבה לבעיית השחרור היא עדכון קבוצות הרישוי של מכוניות חדשות, שיצר מחלוקת בין משרד התחבורה ומשרד האוצר בגלל שיעור ההתייקרות של קבוצות הרישוי, מה שגרם למצב בו בפועל לא נחתמו תקנות התעבורה, כלומר לא ניתן לשחרר מכוניות כי אף אחד לא יודע בעצם מה יהיה גובה אגרת הרישוי עליהן.
1 צפייה בגלריה
מגרש מכוניות חדשות
מגרש מכוניות חדשות
מגרש מכוניות חדשות
(צילום: תומריקו)
כעת מתברר כי רוכשי המכוניות החדשות יצטרכו לחכות לפחות עד ליום שלישי הקרוב, זאת מכיוון שהדיון בנושא תקנות התעבורה בכנסת נקבע למועד זה. כלומר, ככל הנראה מכוניות חדשות יוכלו להשתחרר רק בפועל רק ב-12 בינואר, יום רביעי. בכך יהפוך חודש ינואר 2022 ככל הנראה לאחד החודשים הבודדים בהיסטוריה בהם במהלך חלק ניכר מהחודש ה"חזק" ביותר עבור ענף הרכב הישראלי, כלל לא נמסרו מכוניות.