סגור
WEY קופי 02 רכב
WEY קופי 02 (צילום: יצרן)

היצרנית הסינית WEY נערכת להשקת רכב נוסף בישראל

עד כה שווק רק דגם אחד של היצרנית, קופי 01, אך בקרוב יגיע לכאן אחיו הקטן - קופי 02. מדובר ברכב בעל הנעת פלאג-אין הייבריד שטווח הנסיעה הרשמי שלו בכוח חשמל הוא 124 קילומטרים. מחירו בישראל טרם נקבע

WEY הסינית נערכת להשקת רכב כביש-שטח עממי בישראל, כך עולה מרישומים ראשונים של היבואנית אשר הוגשו למשרד התחבורה. עד כה שווק בישראל רק דגם אחד של WEY – קופי 01, אך עתה מתברר כי אחיו הקטן קופי 02 צפוי לעבור בקרוב תהליכי תקינה הנדרשים לצורך שיווק בישראל.
רכבים של WEY שמיובאים לישראל הם בעלי הנעת פלאג-אין הייבריד, כלומר רכבים אשר ניתנים לטעינה בשקע חשמל אך גם מצוידים במנוע בנזין. הרכב מתנהג כחשמלי לכל דבר על פני עשרות קילומטרים של נסיעה, לפני כניסת מנוע הבנזין לפעולה, אז הרכב פועל כהיברידי.
במקרה של WEY הרכבים מושפעים מן הרגולציה הסינית שקובעת כי רכב בעל מערכת פלאג-אין הייבריד נדרש לנסוע בכוח חשמל בלבד לטווח יחסית גבוה של מעל 100 קילומטרים. על פי מפרטי WEY, קופי 02 הוא רכב קטן מקופי 01. לדוגמה אורכו של בסיס הגלגלים של קופי 01 הוא 2.91 מטר, ואילו אורכו של בסיס הגלגלים של 02 הוא 2.74 מטר. אורכו של 01 הוא 4.87 מטר, ואילו אורכו של 02 הוא 4.68 מטר. באשר למערכת ההנעה, גם 02 מצויד במערכת פלאג-אין הייבריד, כאשר לפי נתוני WEY, טווח הנסיעה הרשמי בכוח חשמל הוא 124 קילומטרים לפני שמנוע ה-2.0 ליטרים נכנס לפעולה. לפי רישומי מדינת ישראל, מחירו של 02 לצרכן טרם נקבע.