סגור

כמה חודשים לאחר תחילת מסירת הרכבים החשמליים ללקוחות: ריקול ללוסיד אייר

מדובר בדגם הראשון של לוסיד, יצרנית הרכב החשמלי שמתחרה בטסלה. לפי לוסיד, התקלה שאותרה בדגם זה עשויה לגרום ל"אובדן גובה של הרכב בפתאומיות, רעידות, נזק לצינורות הבלימה וסכנת התנגשות"

לוסיד, יצרנית הרכב החשמלי אשר מתחרה בטסלה, רק הציגה דגם ראשון ומהפכני למדי - וכבר נאלצת להתמודד עם בעיות. לפי פרסומים של יצרנית הרכב, חודשים בודדים בלבד מאז תחילת מסירת הרכבים ללקוחות, לוסיד זימנה 203 מבין הלקוחות הראשונים שקיבלו את דגם האייר להגיע אל מוסכי החברה לביצוע ריקול.

לפי לוסיד, הבעיה טמונה באחד מרכיבי המתלים הקדמיים - כרית רכה אשר מותקנת מעל אחד מבולמי הזעזועים הקדמיים ומיועדת לשכך את פעולת הבולם. בלוסיד הסבירו כי טבעת האבטחה של אותה כרית עלולה להשתחרר, מה שיוביל במקרי קיצון לפגיעה בהתנהגות הרכב. לפי הודעת לוסיד ללקוחותיה: "מצב זה עלול לגרום לאובדן גובה של הרכב בפתאומיות, רעידות, נזק לצינורות הבלימה וסכנת התנגשות".
1 צפייה בגלריה
לוסיד אייר לוסיד מוטורס
לוסיד אייר לוסיד מוטורס
לוסיד אייר
(צילום: לוסיד מוטורס)
האייר אינה מכונית זולה: מחירה נע בין 77 אלף דולר לדגם הבסיסי ל-169 אלף דולר לדגם הבכיר, שמסוגל להגיע לטווח תאורטי של מעל ל-800 ק"מ. היצרנית מתעדת לייצר השנה כ-20 אלף יחידות של האייר, מה שהופך אותה למכונית אקסקלוסיבית למדי. לשם ההשוואה, טסלה מכרה אשתקד 936,172 מכוניות חדשות. רכביה של לוסיד אינם משווקים כיום בישראל.