סגור

רשמית: ללוסיד אייר החשמלית יש טווח של יותר מ-830 קילומטרים

ספיגנת הדגל של יצרנית הרכב האמריקאית זכתה לדירוג רשמי של ה-EPA שמאשר כי היא מסוגלת לנסוע את המרחק בין טעינות. מדובר בטווח גדול יותר מזה של טסלה מודל S, שגרסת הלונג ריינג' שלה מסוגלת לנסוע 651 ק"מ ללא טעינה

לוסיד מוטורס האמריקאית מדווחת כי ספינת הדגל שלה - הלוסיד AIR בגרסת ה DREAM EDITION - זכתה לדירוג רשמי של ה EPA, המשרד האמריקאי להגנת הסביבה, אשר מאשר כי המכונית החשמלית של לוסיד מסוגלת לנסוע 520 מיילים, כלומר 836 קילומטרים בין טעינות.
הדירוג של ה-EPA מהווה מעין חותמת כשרות שמאשרת כי המכונית מסוגלת באמת לעמוד בהצהרות היצרן על צריכת דלק, או לסירוגין על צריכת חשמל.
1 צפייה בגלריה
רכב טסלה מודל S טסלה S
רכב טסלה מודל S טסלה S
רכב טסלה מודל S. תחרות ישירה
(צילום: טסלה )
עבור לוסיד שקיבלה ממש לאחרונה הזרקת מזומנים מקרן ההשקעות הסעודית ונערכת להנפקה במהלך שנת 2022, מדובר בחדשות מצוינות: לוסיד עצמה אמנם הציגה כבר מכוניות אב-טיפוס, אבל טרם החלה לשווק בפועל את גרסת ה-AIR אשר ממוצבת ישירות מול טסלה מודל S, שגרסת הלונג ריינג' שלה מסוגלת לנסוע 651 קילומטרים בין טעינות.
ה-AIR של לוסיד ששיווקה הרשמי יחל כאמור בשנה הבאה מצוידת במנוע חשמלי אשר מפיק 933 כוחות סוס, נתון מרשים בפני עצמו אשר ממצב את הלוסיד AIR ישירות מול טסלה מודל S בגרסת PLAID הבכירה והספורטיבית אשר משווקת גם בישראל וצפויה להגיע ארצה בשנה הבאה, זאת בעוד שלוסיד ככל הידוע אינה מחזיקה בזיכיון ישראלי.
לוסיד מוטורס נוסדה בשנת 2007 על ידי פיטר רולינסון, לשעבר בכיר בטסלה ודרק ג'נקינס, לשעבר בכיר בסטודיו העיצוב של מאזדה ארה"ב.