סגור

מאבקי יוקרה: הטווח בפועל של ספינת הדגל החשמלית של מרצדס - 563 קילומטר

נושא טווח הנסיעה של מכוניות היוקרה החשמליות הפך לאחרונה ללוהט, במיוחד אחרי שלוסיד האמריקאית הודיעה כי דגם הבכיר שלה, ה-AIR, הצליח לעבור את ה-830 קילומטר; כעת מתברר שמרצדס לא ממהרת להצטרף למירוץ הזה

טווח הנסיעה של מכוניות היוקרה החשמליות הפך לאחרונה לנושא לוהט, במיוחד אחרי שלוסיד האמריקאית הודיעה רשמית כי טווח הנסיעה של הדגם הבכיר שלה, ה-AIR, הצליח לעבור את ה-830 קילומטר - יותר מטסלה מודל S, שגרסת הלונג-ריינג' שלה מסוגלת לנסוע מעל ל-650 קילומטר.
עם זאת, יצרני רכבי היוקרה הגרמנים אינם ממהרים להשתתף במירוץ. כך, ה-EPA - הסוכנות האמריקאית להגנה על הסביבה - שנחשבת לאבן הבוחן האמיתית בכל הנוגע לטווח הנסיעה של מכוניות חשמליות, הודיעה כי ה-EQS, ספינת הדגל של מרצדס, מסוגלת לנסוע באמת 563 קילומטרים "בלבד" בין טעינות - טווח נסיעה מכובד מאוד. לעומתה, גרסת ה-580 4 MATIC מסוגלת לנסוע 547 קילומטר בין טעינות.
1 צפייה בגלריה
מרצדס EQS
מרצדס EQS
מרצדס EQS
(צילום: מרצדס)
המרצדס EQS נחשבת לספינת הדגל של מרצדס בנץ – ויותר מכך, לדגם היוקרה הבולט ביותר של היצרנית, שמיועד להתחרות ראש בראש מול טסלה מודל S. טסלה עצמה "פולשת" לטריטוריה של מרצדס, פורשה וב.מ.וו ממש בימים אלה, עם הקמתו הצפויה של מפעל טסלה ברלין ש צפוי להתחיל לפעול בעוד מספר שבועות.