סגור

תביעה נוספת נגד טסלה: "צלבי קרס בשירותים והתעלמות מבעיות בטיחות"

אחרי התביעות על הטרדות מיניות שהוגשו באחרונה, מנהל משמרת באחד מפסי הייצור תובע את יצרנית המכוניות החשמליות בטענה שהיא מתעלמת מליקויים ומגילויי גזענות כדי לעמוד ביעדי ייצור

האם הצורך לעמוד בייעדי יצור שאפתניים במיוחד גרם לטסלה להעלים עין משלל תופעות בעייתיות במפעלי החברה? לפי תביעה שהוגשה בסן פרנסיסקו על ידי מנהל משמרת באחד מפסי הייצור של טסלה, הנהלת המפעל התעלמה במכוון מתלונות על ליקויי יצור ומגילויי גזענות. תביעה זו מצטרפת לתביעות נוספות שהוגשו באחרונה נגד החברה בגין הטרדות מיניות במפעלי טסלה בפרימונט.


התביעה הוגשה על ידי מארק קייג', מנהל עבודה אפרו-אמריקאי. לפי התביעה, קייג' דיווח להנהלת החברה על ליקויי בטיחות וגילויי גזענות וזכה בתגובה לעלבונות על רקע גזעני. במסמכי התביעה מתוארים ליקויי בטיחות "אשר היו עלולים לגרום לפיצוצים במפעלי החברה". בנוסף מפורט בכתב התביעה כי "כמעט בכל תא שירותים במפעל בפרימונט מצוירים צלבי קרס ומופיעות הערות גזעניות שנכתבו על ידי העובדים". טסלה לא הגיבה בארה"ב לפרסומים אלה.

1 צפייה בגלריה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה בפרימונט, קליפורניה
(צילום: רויטרס)

בתוך כך מדווחת הסוכנות האמריקאית להגנה על הסביבה (EPA), כי טסלה הגיעה להסדר מולה שבמסגרתו תשלם היצרנית 275 אלף דולר בגין הפרת תקני איכות סביבה במפעל טסלה בפרימונט בין השנים 2016 ל-2019. מדובר בסכום זעום ביחס להכנסותיה בשנת 2021.
לפי הודעת הסוכנות, הסכום שישולם נובע מ"כישלון של טסלה בפיתוח והטמעה של תוכנית עבודה סדורה לצמצום של זיהום אוויר במתקני צביעת הרכבים". עוד ציינה ה-EPA, כי "טסלה לא מדדה אפילו את זיהום האוויר במתקני ציפוי צבע הרכב ולא אספה או תיעדה את המידע אודות שיעור זיהום האוויר הנדרש בחוק".