סגור

בפעם השנייה בתוך חודש - עובדת תובעת את טסלה על הטרדה מינית

אריקה קלאוד, עובדת בפס הייצור של יצרנית המכוניות החשמליות, האשימה מספר מנהלים בחברה בהטרדה מינית "מתמשכת ותכופה". בנובמבר עובדת אחרת בחברה, ג'סיקה בראזה, תבעה את החברה

חברת טסלה נתבעת על ידי עובדת שנייה בטענה להטרדה מינית בתוך פחות מחודש. התביעה הנוכחית, שעליה מדווחת סוכנות רויטרס, מצטרפת לתביעה נוספת שטוענת שבחברה קיימת "סביבת עבודה עוינת" נגד נשים במפעלה בארצות הברית.


אריקה קלאוד, עובדת בקו הייצור של החברה, האשימה מספר מנהלים בחברה, ובהם מנהלה הקודם, בהטרדה מינית "מתמשכת ותכופה" בתביעה שהגישה לבית המשפט העליון של מחוז אלמידה, קליפורניה, ביום רביעי.
העובדת טוענת שמנהלה חיבק ועיסה אותה בזמן שהשמיע הערות גסות ובוטות. היא אמרה שהיא חווה כעת נקמה מצד מנהלים אחרים, זאת לאחר שהתלוננה למחלקת כוח האדם של טסלה. לדבריה, טסלה ומספר מעובדיה יצרו עבורה "סביבת עבודה עוינת שנובעת מהמגדר שלה".

1 צפייה בגלריה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה הרכבת מכוניות פרימונט קליפורניה
מפעל טסלה להרכבת מכוניות בפרימונט קליפורניה
(צילום: רויטרס)

על פי התביעה, טסלה והנאשמים הנוספים לא מנעו את האירועים, ולא נקטו פעולות לתקנם. ב-18 בנובמבר עובדת נוספת של טסלה, ג'סיקה בראזה, הגישה תביעה נגד החברה בטענה להטרדות מיניות חוזרות במפעל המרכזי של החברה בפרימונט, קליפורניה. "התרבות החודרנית של הטרדה מינית, שכוללת הפצצה יומית של שפה והתנהגות סקסיסטיים, כולל מגע, מוכרת למנהלים, ובהרבה מקרים אלה אף מבוצעות על ידם", כך על פי התביעה.
באוקטובר זכה עובד קבלן אפרו-אמריקאי בפיצוי של 137 מיליון דולר בעקבות גזענות שחווה בעבודתו בטסלה. בעלי מניות החברה אישרו בעקבות זאת לחברה לפרסם דו"ח ציבורי שיעריך את ניסיונות הגיוון וההכללה של החברה.