סגור

לא רק וולוו: גם רנו תגביל את מהירות מכוניותיה ל-180 קמ"ש

היצרנית הצרפתית מצטרפת לוולוו, שדגמים חדשים שלה בישראל כבר מוגבלים למהירות זו. השינוי תקף גם לרכבים מבית החברה-האחות דאצ'יה, אולם לא יהיה תקף לכל דגמי רנו

רנו הצרפתית תגביל החל מהשנה הבאה את מהירותם המרבית של דגמי החברה, כך הודיעה היצרנית היום (א'). בכך מצטרפת רנו לוולוו, שהודיעה כבר בשנת 2019 כי תגביל את מהירותם המרבית של דגמי החברה העתידיים.

בפועל, מכוניות וולוו חדשות אשר משווקות כיום בישראל כבר מוגבלות למהירות מרבית של 180 קמ"ש. הודעתה של רנו על הגבלת המהירות המרבית אינה תקפה רק לדגמי רנו עצמה, אלא גם לדגמי החברה-האחות דאצ'יה (שחלקם אינם מגיעים בכל מקרה ל-180 קמ"ש).
הדגם הראשון שמהירותו תוגבל - רנו מגאן E
לפי רנו, הדגם הראשון של היצרנית שישווק כשהוא מוגבל ל-180 קמ"ש יהיה רנו מגאן E, גרסתה החשמלית של רנו מגאן. עם זאת, בניגוד למשל לדאצ'יה העממית, רנו אינה מתכוונת להגביל את מהירות דגמי אלפין – המותג הספורטיבי של קבוצת רנו. רנו, בדומה לוולוו, בוחרת להגביל את מהירות דגמיה העתידיים הן מסיבות אשר קשורות בבטיחות והן מסיבות שהיצרנית מגדירה כקשורות באיכות הסביבה.
רנו עצמה נמצאת בפני שינוי ארגוני שעליו הכריזה השנה, שבמסגרתו היא צפויה להציג כמה דגמי רטרו חשמליים, כלומר דגמים מודרניים אשר יתבססו מבחינה עיצובית על דגמי עבר של היצרנית, כדוגמת רנו 4.

1 צפייה בגלריה
רכב מכונית דאצ'יה ביגסטאר
רכב מכונית דאצ'יה ביגסטאר
דאצ'יה ביגסטאר. תגביל את המהירות גם בדגמים של החברה אחות