$
רכב

רנו מודיעה על שינוי ארגוני רחב היקף

במקום לחלק את פעילותה על פי אזורים גיאוגרפיים, כנהוג בתעשיית הרכב, תתמקד הפעילות בקבוצה בחלוקה על פי מותגים. השינוי הארגוני הוא הצעד הראשון שמבצע ברנו מנכ"ל הקבוצה החדש לוקה דה מאו

תומר הדר 16:3504.09.20

קבוצת רנו העולמית מודיעה על מהלך ארגון מחדש, שבמסגרתו תשתנה מדיניות הארגון כך שלא תתמקד עוד באזורים, כנהוג בקרב יצרני הרכב, אלא רק במותגים. מהלך הרה-ארגון של רנו הוא הראשון שמוביל מנכ"ל רנו החדש לוקה דה מאו, שלפני הגעתנו לרנו עמד בראש סיאט.

 

בדומה לרוב יצרני הרכב האירופים, גם רנו מתמודדת בימים אלה עם שוק בעייתי, בעיקר באירופה. לפי נתונים של ארגון הגג של יצרני הרכב העולמיים ה-ACEA, רנו מסרה כקבוצה 492 אלף מכוניות במחצית השנה הראשונה (כולל תתי המותגים, למשל דאצ'יה). מדובר בירידה דרמטית של כ-41% במכירות ביחס לתקופה המקבילה ב-2019. תכנית הרה-ארגון שמציגה הקבוצה נובעת, בין היתר, מדרישות ישירות של הרגולטורים באירופה: רנו חייבת להציג תכנית התייעלות לאחר שקיבלה סיוע ממשלתי בגובה חמישה מיליארד יורו.

 

מטה רנו מטה רנו צילום: איי אף פי

 

לפי הצהרות רנו, היצרנית תנטוש את מדיניותה מלפני הקורונה, שהתמקדה בייצור המוני והסתמכה על נפח מכירות, ותתמקד במקום זאת בדגמים רווחיים. מדובר באסטרטגיה שבה נקטה גם PSA, החברה האם של פיג'ו, סיטרואן ואופל, אסטרטגיה אשר מוכיחה את עצמה לעת עתה (PSA נחשבת כיום לחברה רווחית למרות הקורונה). משמעותו העיקרית של מהלך זה הוא צמצום היצע הדגמים של רנו לטובת דגמים רווחיים.

 

במסגרת הרה-ארגון יבוצעו שורת מינויים. כך למשל, סיריל אביטבול שעמד עד כה בראש חטיבת הספורט של רנו יהפוך למנהל מותג אלפין הספורטיבי, שמכירותיו באירופה מדשדשות. דניס לה ווט, האחראי כיום על שווקים גלובאליים יעבור לניהול המותגים העממיים השונים בקבוצה, כולל דאצ'יה.

 

בשונה מיצרנים רבים, רנו נשענת כיום בין היתר על היצע נאה של רכבים חשמליים, כאלה שפותחו כבר לפני מספר שנים. האיחוד האירופי מנהל בימים אלה מו"מ מול יצרני הרכב השונים על כניסתן לתוקף של תקנות זיהום אוויר חדשות בינואר, במקביל לערים אירופיות גדולות אשר צפויות להטמיע בעתיד הלא רחוק מגבלות תנועה על כלי רכב מזהמים.

 

רנו צפויה להיות ערוכה למהלך זה טוב יותר מיצרניות רכב אחרות הודות לדגמים החשמליים, משמע ככל הנראה אם וכאשר יתרחש קיצוץ של דגמי רנו - זה יתמקד ברכבים שאינם חשמליים.

x