$
כלכלה ומדיניות

וולוו נלחמת בקטל בדרכים: תגביל את המהירות במכוניותיה החדשות

בנוסף למגבלת המהירות, בוולוו מתכננים להשתמש במצלמות שמנטרות את מצבו הכללי והערנות של הנהג. יצרנית הרכב השבדית הבטיחה למנוע הרוגים במכוניות שלה עד 2020

שירות כלכליסט 14:4804.03.19

יצרנית הרכב השבדית וולוו, הודיעה כי תתקין מגבלת מהירות של עד 180 קמ"ש בכל המכוניות החדשות שלה, כחלק ממאמצי החברה לחזק את המוניטין שלה כמובילה בבטיחות ולעמוד בהתחייבות למנוע הרוגים במכוניות שלה עד 2020.

 

 

מנכ"ל החברה, האקן סמואלסון, הסביר כי אף שנרשמה התקדמות, החברה לא תוכל לעמוד ביעד בלי נקיטת צעדים נוספים המתייחסים להתנהגות של הנהגים. "הבנו שכדי לסגור את הפער עלינו להתמקד יותר בגורם האנושי", אמר לסוכנות רויטרס. וולוו לא פרטה, אך ציינה כי מספר הנוסעים ההרוגים במכוניות שלה היה כבר נמוך מהממוצע בתעשייה עוד לפני שהכריזו על היעד ב-2007.

 

 

וולוו 90XC וולוו 90XC צילום: Volvo

 

בנוסף למגבלת המהירות, בוולוו מתכננים להשתמש במצלמות שמנטרות את מצבו הכללי והערנות של הנהג, כדי למנוע מאנשים שדעתם מוסחת או שהם שיכורים

לנהוג. לדבריו של סמואלסון, מדובר בשני גורמים מרכזיים האחראיים לתאונות.

 

בחברה מעוניינים גם להשתמש בטכנולוגיה שתאט מכוניות הנמצאות סמוך לאזורים עמוסים בהולכי רגל כמו בתי ספר.

 

עם זאת, סמואלסון מודע לכך שהגבלת המהירות עלולה להרחיק לקוחות בחלק מהשווקים, כמו גרמניה שם הנהגים נוסעים באופן קבוע במהירות של 200 קמ"ש ויותר בכבישים המהירים שבהם אין הגבלת מהירות. "אנחנו לא יכולים לרצות את כולם, אבל אנחנו מאמינים שנמשוך גם לקוחות חדשים", אמר. "אני חושב שהלקוחות של וולוו בגרמניה יעריכו שאנחנו פועלים למען הגברת הבטיחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x