סגור

פרסום ראשון
רכישת הרכב החדש לא נעצרת: צפי לשיא של כ-180 אלף מסירות במחצית הראשונה

החודש צפויות מסירות של יותר מ-30 אלף מכוניות חדשות; כניסת טסלה לישראל והרצון בתחושת פיצוי בעקבות הקורונה מניעים את המגמה, שרק תתגבר לקראת סוף השנה - עם שחרורן של מכוניות היברידיות חדשות

מעל 30 אלף מכוניות חדשות צפויות להימסר החודש - יוני - מה שיהפוך את מחצית השנה הנוכחית לאחת הטובות של ענף הרכב הישראלי בשנים האחרונות עם שיא של מעל 180 אלף מסירות בסך הכל, כך עולה מהערכות מוקדמות. בפועל מספר המסירות עשוי אף לזנק החודש עד כ-33 אלף מכוניות, וזאת בהסתמך על מאמצים של הרגע האחרון של כמה יבואני רכב אשר ינסו למסור עוד מכוניות עד יום רביעי בשבוע הבא.


עוד ניתן לציין כי בחודש מאי האחרון נמסרו בישראל 26,800 מכוניות חדשות – משמע שבחמשת חודשי השנה הראשונים נמסרו בארץ בסך הכל 152,079 מכוניות.

1 צפייה בגלריה
עשרים ו שתיים אלף מכוניות  חדשות ב חניון מכוניות ענק ב נמל אילת
עשרים ו שתיים אלף מכוניות  חדשות ב חניון מכוניות ענק ב נמל אילת
מכוניות בנמל אילת
(צילום: גו קוט)

לשם השוואה: במחציתה הראשונה של 2020, שנת הקורונה, נמסרו בישראל 119,294 מכוניות חדשות ואילו במחציתה הראשונה של שנת 2019 נמסרו בישראל 158,082 מכוניות חדשות .
הסיבות לקצב המסירות ההיסטרי השנה טמונות למרבה האירוניה דווקא בקורונה, אבל לא רק: השנה התרחשו מספר תהליכים אשר גרמו לישראלים להסתער על המכוניות, בינם ניתן למנות מספר נאה של הנפקות אשר השאירו ישראלים רבים עם סכומים שאמנם לא נאמדו במיליונים אבל כן נאמדו במאות אלפים, סכומים שלא ניתן להוציא על חופשות בחו"ל אך כן על רכישת רכב חדש. מעבר לכך מדגישים גורמים בענף הרכב את אווירת ה"מגיע לי פיצוי" בעקבות הקורונה, כמו גם את כניסתם של שחקנים חדשים לשוק ובראשם טסלה.
כמובן, השאלה העיקרית אשר נשאלת היא האם מגמה זו תימשך: על פי תחזיות המלאי של יבואני הרכב אכן כך יהיה למרות המחסור העולמי ברכיבים אלקטרוניים הפוגע בתעשיית הרכב, וזאת לפחות עד אוגוסט. לאחר מכן בנובמבר יתעורר שוב השוק עם שחרורים מאסיביים של עשרות אלפי מכוניות היברידיות בדצמבר.