סגור

פרסום ראשון
הבעלים אלי אלעזרא והמנכ"ל אורן אלעזרא לא יואשמו בפרשת אלבר

פרקליטות מיסוי וכלכלה החליטה שלא להגיש כתבי אישום נגד בכירי החברה בפרשת היבוא המקביל, זאת לאחר השימוע שעברו; במסגרת הפרשה, שטלטלה את ענף הרכב לפני כארבע שנים, יובאו לישראל על ידי אלבר מכוניות מארה"ב תוך זיוף לכאורה של מסמכי יבוא ושל חשבוניות קנייה

פרקליטות מיסוי וכלכלה לא תגיש כתב אישום נגד אלי אלעזרא, בעלי חברת אלבר, ונגד אורן אלעזרא, מנכ"ל החברה, בפרשת היבוא המקביל - בעקבות השימוע שהתקיים בעניינם בתחילת השנה; כך נודע לכלכליסט.
ראשית הפרשה שטלטלה את ענף הרכב לפני יותר מארבע שנים, אז התגלה כי בשעתו יובאו לישראל על ידי אלבר מכוניות מארה"ב תוך זיוף לכאורה של מסמכי יבוא ושל חשבוניות קנייה. לפי מסמכים שפורסמו אז על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, יובאו ארצה מאות מכוניות מחברת "אוטו ניישן" האמריקאית, תוך הצהרה על ערך כוזב של הרכב במסמכי היבוא כדי לשלם פחות מס קנייה. בנוסף, גם מסמכי היבוא של המכוניות זויפו, כאשר במסמכים שהוגשו לרשויות בישראל פורטו אישורי יבוא שלא היו ולא נבראו.
2 צפייה בגלריה
 מימין אורן אלעזרא ו אלי אלעזרא
 מימין אורן אלעזרא ו אלי אלעזרא
אורן אלעזרא ואלי אלעזרא
(צילום: sassoni avsahlom עמית שעל)
פרקליטות מיסוי וכלכלה החליטה אז להגיש, בכפוף לשימוע, כתבי אישום נגד שורה של בכירים בחברה - בהם אלי אלעזרא, אורן אלעזרא - שנכנס לתפקידו בשנת 2015, ינון עמית - שעזב את אלבר בשנת 2015, ורעות בונדיס, סמנכ"לית הכספים. עמית נמנה כיום על בעליה של חברת יבוא הרכב אוטו מקב, אשר נחשבת ליבואן הרכב המקביל הגדול בישראל.
2 צפייה בגלריה
מנכ"ל אלבר לשעבר ינון עמית
מנכ"ל אלבר לשעבר ינון עמית
מנכ"ל אלבר לשעבר, ינון עמית
(צילום: עמית שעל)
יש להדגיש כי מאז נחשפה פרשת אלבר לראשונה בכלכליסט חלו תמורות רבות בענף, בין היתר בעידוד משרד התחבורה. כך למשל, החסם העיקרי ליבוא המקביל - הגשת מסמכי יבוא המוכיחים שהרכב נרכש מדילר ספציפי - כבר אינה קיימת.
אבירם בלזר, דובר קבוצת אלעזרא מוסר : "אנו שמחים ומברכים על כך שלאחר 6 שנים של חקירה, ולאחר שימוע מקיף ומקצועי שנערך ע"י עורכי הדין שלנו, קבעה הפרקליטות כי אין כל חשד ולא יוגש כתב אישום כנגד אלי אלעזרא, ואורן אלעזרא בפרשת הייבוא המקביל. תודה לפרקליטות המדינה על ההחלטה ההגונה וכן לעורכי הדין ציון אמיר, שרון כהנא ונתי שמחוני, על העבודה המצוינת ועל כך שבזכותם יצא הצדק לאור".