סגור

באופוזיציה סירבו להתקזז עם בנט - והוא הוזעק למליאה מבידוד

למרות שרה"מ נמצא בבידוד לאחר שנחשף לבתו המאומתת בסבירות גבוהה לאומיקרון, באופוזיציה סירבו להתקזז עמו ובנט נאלץ להגיע למליאת הכנסת. כדי להשיג רוב בדיון נאלצו בקואליציה להזעיק גם את חברת הכנסת שירלי פינטו שילדה לאחרונה. לשכתו של בנט: "נעשו ניסיונות רבים לפטור אותו מהגעה - ללא הצלחה"

ראש הממשלה נפתלי בנט הוזעק הערב (שני) למליאת הכנסת מהבידוד, לאחר שנחשף לבתו שנדבקה בקורונה - ובסבירות גבוהה שבזן האומיקרון. הסיבה לכך היא דיון 40 חתימות שיזם הליכוד שבו בנט חייב להיות נוכח, וסירוב האופוזיציה לקזז אותו למרות החשש מהתפרצות במשכן.
מלשכתו של בנט נמסר כי נעשו ניסיונות רבים כדי לפטור אותו מההגעה, אך ללא הצלחה. כדי להשיג רוב במהלך הדיון נאלצו בקואליציה להזעיק גם את חברת הכנסת שירלי פינטו, שילדה לאחרונה. גם חבר הכנסת מאזן גנאים, שנמצא בחו"ל, לא קיבל קיזוז.

1 צפייה בגלריה
רה"מ  נפתלי בנט ביציע המבודדים בכנסת
רה"מ  נפתלי בנט ביציע המבודדים בכנסת
רה"מ נפתלי בנט ביציע המבודדים בכנסת
(נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
בשל היעדר הרוב מליאת הכנסת שאמורה הייתה להתכנס ב-16:00 נדחתה לשעה 18:00 על-ידי יו"ר הכנסת מיקי לוי, שרצה לאפשר לבנט להשתתף בדיון. חבר הכנסת יעקב אשר (יהדות התורה) כינה זאת "פשיטת רגל של מוסד הכנסת".
"האופוזיציה בראשות נתניהו מסרבת לאפשר קיזוז למרות שנאמר להם שהאומיקרון מדבק מאוד ומחייב היערכות שונה של המבודדים בכנסת", אמרו בלשכת רה"מ. בנט עצמו האשים את האופוזיציה בזלזול בבריאות הציבור, ואמר: "בעוד אנחנו עושים הכל כדי להעלות את תחושת האחריות של כל אזרח ואזרח נוכח העלייה בתחלואה, נתניהו משחק עם המגפה בשביל הישג פוליטי קטנטן. נתניהו איבד כל שמץ אחריות לאומית".
בליכוד תקפו בחזרה ומסרו: "בנט מפחד. בניגוד לתקנון הכנסת ובאופן חסר תקדים, בנט ניסה לברוח מלמסור דין וחשבון לציבור. גם בזה הוא נכשל. בשיא משבר הקורונה אנחנו לא סגרנו את הכנסת ולא ברחנו מדיונים כמו בנט. על פי הנחיות משרד הבריאות ועל פי כללי הכנסת, בנט חייב להתייצב לדיון ולהשתתף בו ביציע המבודדים. לכן הספין של בנט הוא קשקוש - לא אכפת לו מבריאות הציבור אלא מהבריאות הפוליטית שלו, והיא אכן בסכנה". יו"ר האופוזיציה נתניהו קרא: "בנט ניסה לברוח מדיון בכנסת כי הוא מפחד. אנחנו לא".
בנט נכנס אתמול לבידוד בעקבות הידבקות בתו בקורונה. הוא נשאר בבידוד לאחר קיום בדיקות נוספות, בהן הליך ריצוף גנטי, שבו עודכן שיש חשד בסבירות גבוהה שבתו מאומתת לווראינט האומיקרון.
תהליך הריצוף יושלם ביומיים הקרובים ולאחר מכן תתקבל תשובה סופית האם אכן מדובר באומיקרון.
בהתאם, יישאר ראש הממשלה בשלב זה בבידוד וימשיך לעבוד מביתו ברעננה. יוזכר, כי ראש הממשלה ביצע אתמול (א׳) בדיקת PCR שתוצאתה שלילית.