$
חדשות טכנולוגיה

אינטל מחסלת את הכבלים: חשפה סדרת מעבדים ארגוניים

המעבדים החדשים מאפשרים תקשורת אלחוטית רציפה. למשל, עובדים יוכלו להשתמש בלפטופים שיתחברו לתחנות עגינה אלחוטיות, לשדר מצגות ישירות למסכים ולצמצם משמעותית הוצאות תפעול ארגוניות

ניצן סדן, לונדון 17:0429.01.15
אינטל מתכננת לשנות את המשרד הארגוני, בעזרת סדרת מעבדים חדשה שחשפה היום (ה') – Core V Pro. החשיפה הייתה באירוע רשמי של החברה בלונדון. Core V Pro היא גרסה של מעבדי הדור החמישי של החברה, שנועדה עבור לפטופים, טאבלטים ותחנות עבודה בעסקים. היא מקבילה ל-Core M המיועדים למשתמשים הצרכניים, וגם היא מבוססת על ארכיטקטורת ברודוול

 

המעבדים החדשים יגיעו לשוק בהמשך השנה, ויכללו בשורה ארוכה של לפטופים וטאבלטים מתוצרת לנובו HP, טושיבה, Dell, פוג'יטסו, פנסוניק ואייסר.

 

קופסת קישוריות המתפקדת כתחנת עגינה אלחוטית ללפטופים קופסת קישוריות המתפקדת כתחנת עגינה אלחוטית ללפטופים צילום: אינטל

 

הייחוד של המעבדים החדשים הוא בתמיכה שלכם במספר כלים שמייעלים את העבודה בארגון. למשל, יכולת WIDI - בעזרתה ניתן להעביר תוכן וידאו בצורה אלחוטית בתקן אחיד. בעזרת כלי זה יוכלו העובדים להתחיל ישיבת צוות בלי להילחם עם המקרן או המחשב של חדר הישיבות – ופשוט לשדר אליו מצגות בזמן אמת ובקליק.

  

חידוש נוסף מבית אינטל התקן חיצוני קטן שמתחבר לכל מכשיר תצוגה - מקרן, מסך מחשב, טלוויזיה ועוד - ומשקף את מסך הלפטופ או הטאבלט המחובר אליו אלחוטית חידוש נוסף מבית אינטל התקן חיצוני קטן שמתחבר לכל מכשיר תצוגה - מקרן, מסך מחשב, טלוויזיה ועוד - ומשקף את מסך הלפטופ או הטאבלט המחובר אליו אלחוטית צילום: אינטל

 

בנוסף, חשפה אינטל טכנולוגיית קישוריות אלחוטית חדשה בה תומכים המעבדים, שמאפשרת חיבור תחנות עגינה והתקנים חיצוניים אחרים למחשבים ניידים בקלות. הרעיון הוא להעיף את הכבלים מהמשרד – למעט כבל המתח. הטכנולוגיה מאפשרת לעובד להגיע למשרד, להניח את הלפטופ שלו על השולחן לצד מסך גדול, עכבר ומקלדת – והלפטופ יתחבר מיידית להתקנים אלה. לאחר שיסיים העובד את משימתו ויצא, למשל, לפגישה – יוכל עובד אחר פשוט להיכנס ולהתחבר עם הלפטופ שלו. מדובר בפיתוח שיכול לחסוך מקום, הוצאות IT וחשמל. בנוסף, עם העובד מסתובב עם המחשב שלו, המעסיק יוכל לרכוש פחות תחנות עבודה. את הטכנולוגיה הזו פיתחה Wigig הישראלית.

 

מחשב מוקשח ועמיד מבית Dell המדגים את המעבדים החדשים מחשב מוקשח ועמיד מבית Dell המדגים את המעבדים החדשים צילום: אינטל

 

"עסקים תוהים איך אפשר ליצור סביבה שתעודד רעיונות, יצירתיות ויוזמה. שני שליש מהארגונים מנסים כבר בימים אלה לשנות את סביבת העבודה. עסקים לא מחפשים קיוביקלס, לא מחפשים סביבות שמבודדות את העובד", אמר טום גריסון, סגן נשיא באינטל ומנהל הלקוחות הארגוניים. לדבריו, כיום הארגון הממוצע מרענן את תשתית המחשבים של העובדים מדי ארבע שנים.

 

סדרת המעבדים החדשה מהירים פי 2.5, בעלי זמן סוללה של פי 3, מהמעבדים הקודמים מהמחזור הארגוני הקודם - כלומר, מלפני ארבע שנים. גם המכשירים עצמם שופרו מהותית: הם דקים וקלים יותר ב-50% וכוללת יכולות תצוגה אלחוטית ועגינה אלחוטית.

 

באירוע הדגימה אינטל את המעבדי דרך ניסוי שנערך בספקית שירותי ה-IT קומפיקון. מנכ"ל החברה סיפר שבעזרת המעבר למשרד נטול כבלים וצמצום מספר תחנות העבודה וגמישות השימוש במחשבים, הוא הצליח להוזיל עלות של טיפול בפנייה נכנסת מ-187 דלר בממוצע ל-12 דולר בלבד.

 

הכותב הוא אורח אינטל באירוע
בטל שלח
    לכל התגובות
    x