$
חדשות טכנולוגיה

IFA 2014

ענקית השבבים אינטל משיקה את הדור הבא של המעבדים

המעבדים החדשים מסדרת ברודוול שנמכרים תחת המותג Core M, יגיעו לשוק בעוד כחודש ויהיו מהירים ויעילים מאי פעם ויאפשרו פיתוח של מכשירים דקים וקלים מבעבר. לנובו, Dell, אסוס ואחרות כבר הכריזו על מחשבים שיבוססו על המעבדים

הראל עילם, ברלין 20:2905.09.14
יצרנית השבבים אינטל השיקה השבוע בתערוכת הטכנולוגיה IFA בברלין באופן רשמי את דור המעבדים החדש שלה, ברודוול (broadwell). המעבדים המתקדמים במיוחד הם החדשים ביותר בסדרת Core המיועדת למחשבים אישיים. מעבדי ברודוול יהיו ידועים כ-Core M.

 

החברה הציגה לראשונה את מפת הדרכים הכוללת את מעבדי ברודוול לפני כשנתיים. לפני כחודש היא חשפה את המעבדים באופן רשמי, וכעת מתבצעת ההשקה. אייסר, אסוס, לנובו, דל ו-HP כבר הכריזו על מחשבים ניידים חדשים שיכללו את המעבדים. אסוס למשל תעדכן את סדרת האולטרה-בוקים שלה עם UX305, בעוד שלנובו תציע טאבלט היברידי מתקדם במיוחד בשם Helix שיכלול את המעבד.

 

מעבדי ברודוול מיוצרים בטכניקת יצור של 14 ננומטר. מעבר ליצור בטכניקות מדויקות יותר מאפשר להוריד את המתח של המעבד, מה שמוריד את יצור החום וצריכת האנרגיה. בדרך זו ניתן ליצור מעבדים יותר קטנים, זולים ויעילים. מחשבים ומכשירים שישתמשו במעבדי ברודוול יוכלו להיות דקים וקלים מאי פעם, ולהיות חסכוניים יותר בזמן סוללה.

 

מפעל אינטל בלייקסליפ אירלנד מפעל אינטל בלייקסליפ אירלנד צילום: איי אף פי

 

המעבדים החדשים ממשיכים מגמה שנמשכת מאז שאינטל הכריזה על קטגוריית האולטרה-בוקים ב-2011. מאז כל דור מציע שיפורים למעבד, וכתוצאה מכך מכשירים קלים, דקים וחסכוניים יותר בסוללה כתחרות ישירה למחשבי המקבוק של אפל. ברודוול נחשבים לדור הרביעי של מחשבי אולטרה-בוק.

 

דקים מ-9 מ"מ

 

לפי אינטל, מכשירים עם מעבדי ברודוול יוכלו להיות דקים מ-9 מ"מ, לשפר את הביצועים הגרפיים בחמישים אחוז לעומת הדור הקודם ולהכפיל את זמן הסוללה לעומת הדור הראשון של מחשבי אולטרה-בוק.

מה דעתך על מניית INTEL CORPORATION:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מעבדי ברודוול ייצרו ברובם באירלנד במפעל חדש שהחברה הקימה במדינה לפני כשנתיים. זאת לאחר שממשלת ישראל והחברה לא הגיעו להסכמה בנוגע להטבות המס שיאפשרו את הקמת המפעל בארץ. כמה מאות עובדי אינטל מישראל צפויים לעבור לאירלנד למפעל החדש.

 

אינטל כבר עובדת על הדור הבא של טכניקות ייצור השבבים. מפעל בטכניקת 10 ננומטר צפוי לקום בקרית גת. לפי מפת הדרכים של אינטל, ששומרת על קצב של הכנסת טכניקת ייצור חדשה מדי שנתיים, מעבדי 10 ננומטר - הידועים כעת תחת השם קאנונלייק - יצאו לשוק ב-2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x