$
מכשירים ומדריכים
CES 2015

ces 2015

מעבדי אינטל החדשים: שיפור של 30% בחיסכון בסוללה

החברה חשפה את מעבדי Broadwell-U בשלל דגמים, שיאפשרו להביא ביצועים של אולטרה-בוק גם למחשבים פשוטים וזולים ולהעצים משמעותית מחשבים יקרים יותר. בנוסף, הציגה את Cherry Trail, סדרת מעבדים לטאבלטים

הראל עילם 21:2205.01.15
אינטל חשפה הערב (ב') את הדורות הבאים של המעבדים שלה לשוק ה-PC ולטאבלטים. החשיפה התבצעה במהלך תערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, CES שנערכת בלאס וגאס.

בתחום המחשבים האישיים, אינטל הכריזה על Broadwell-U - סדרת מעבדים מוזלים בארכיטקטורת ברודוול. ההשקה הרשמית של ברודוול, הדור החמישי של מעבדי Core המשווקים תחת שם המותג Core M, הייתה בתערוכת IFA בברלין בספטמבר האחרון. מאז, אמנם הושקו מספר מכשירים מסחריים שבהם מותקנים מעבדי ברודוול. ואולם, היצע המעבדים בשוק היה קטן למדי ומכשירים רבים לא צוידו בהם.

 

מעבד ברודוול של אינטל מעבד ברודוול של אינטל

 

ההכרזה היום היא ההשקה הרשמית והמלאה של Core M, המעבדים הראשונים של אינטל שמיוצרים בטכנולוגיית 14 ננומטר, עם 28 דגמי מעבדים שונים בכל המהירויות וחתכי השוק. זאת הפעם הראשונה שאינטל משיקה את מעבדים למספר שווקים בו זמנית, כאשר היא בדרך כלל מעדיפה לדרג את ההשקה לאורך מספר חודשים.

 

מעבדי ברודוול-U מצוידים בשתי ליבות. אינטל הכריזה על לא פחות מ-17 דגמים שונים, - מדגמי i7 מהירים ועד דגמי i3 זולים שמיועדים למשתמשים עסקיים ומקבילים לסדרות סלרון הישנות של החברה. לפי אינטל, מעבדי ברודוול מציעים זמן סוללה ארוך יותר ב-30% ושיפורים משמעותיים בביצועים הגרפיים. אינטל טוענת כי מעבדי ברודוול מספקים ביצועים גרפיים פי 12 יותר מהירים מאילו מעבדי סנדי ברידג', שהושקו ב-2011.

 

לתת שרירים גם לטאבלט

 

אינטל הודיעה שתשיק את Cherry Trail, מעבדי הדור החדש לטאבלטים. מעבדים אלו מקבילים לברודוול וגם הם מיוצרים בטכנולוגיית 14 ננומטר. הם תומכים בהרצת וידאו Full HD ב-60 פריימים לשניה במקום 30 ובטכנולוגיית מצלמות התלת ממד Realsense מבית אינטל. הם כוללים מאיצים גרפיים מהירים יותר שתומכים גם בגרפיקה תלת ממדית מתקדמת בתקן OpenGL 4.2.

 

בדומה לחשיפת דורות מעבדים קודמים, גם הפעם הדגישה אינטל שייעול המעבד מאפשר ייצור מחשבים וטאבלטים דקים וקלים מבעבר, בשל צמצום הצורך במערכות קירור. המוצרים הראשונים שישתמשו במעבדי Cherry Trail - טאבלטים מתקדמים ומחשבים ניידים מוזלים – צפויים להגיע לשוק לקראת אמצע 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x