$
מכשירים

פוקסקון פתחה במבצע גיוס עובדים, נערכת לייצור האייפון הבא

העובדים יגויסו במטרה לעמוד במכסות הייצור שהגדירה אפל ולהרכיב מכשירים שונים, ביניהם גם מסכי טלוויזיה ושעונים חכמים. מתחילת השנה יצאו את מפעלי פוקסקון 32 מיליון מכשירי אייפון 5

נמרוד צוק 11:3910.07.13

פוקסקון, שמייצרת את מכשירי האייפון עבור אפל, פתחה במהלך גיוס עובדים נרחב - כפי הנראה לצורך ייצור דגם או דגמי האייפון הבאים, אותם צפויה אפל לחשוף בחודשים הקרובים על פי הערכות בתעשייה.

על הגיוס דיווח האתר הסיני China Business News, שלא פרסם את היקפו המדויק אך טען שהעובדים יגוייסו לחטיבת המוצרים הדיגיטליים המשולבים בחברה, לצורך ייצור של מכשיר סלולרי חדש.

 

האייפון 5. כיצד יעוצב יורשו? האייפון 5. כיצד יעוצב יורשו?

 

במפעלים של פוקסקון בפרובינציית חאנן בסין, בהם מיוצר האייפון, מועסקים כיום כ-200 אלף עובדים - 100 אלף פחות מבתקופות השיא. למרות שאפל העבירה לאחרונה חלק מהייצור של מכשירי האייפון והאייפד לחברת פגטרון, פוקסקון עדיין אחראית לרוב ייצור המכשירים - במחצית הראשונה של השנה היא ייצרה למעלה מ-32 מיליון מכשירים, כ-47% יותר מבשנה שעברה.

 

אייפון 5s, אייפון מוזל או עיצוב חדש לחלוטין?

 

הדיווחים האחרונים בנוגע לדגמי האייפון הבאים מדברים על שלושה מוצרים אפשריים: גרסה מעודכנת של האייפון 5, שתציע בעיקר שינויים קוסמטיים; גרסה מוזלת לשווקים במדינות המתפתחות, שאמורה לעלות בין 350 ל-400 דולר, להציע מסך באיכות נמוכה יותר ולהגיע בגוף פלסטי במגוון צבעים; וגרסה גדולה יותר בעל מסך 4.8 אינץ' ועיצוב חדש לחלוטין. מוצר נוסף שעשוי להיות קשור לגיוס של פוקסקון הוא ה-iWatch - השעון החכם אותו מפתחת אפל על פי השמועה.

 

פרשנות אחרת למהלך גורסת שמדובר בכלל בחלק מההתמקדות של פוקסקון בפיתוח מותג עצמאי ובהרחבת הייצור שלה לתחומים נוספים, בעקבות צמיחה איטית במכירות האייפון והאייפד. בין היוזמות שלה אפשר למנות פיתוח שעון חכם משלה, שאמור לשמש כמוצר משלים לאייפון, שיתוף פעולה עם ארגון מוזילה לפיתוח חמישה מכשירים חדשים מבוססי פיירפוקס OS, שיתוף פעולה עם טייוואן מובייל לפיתוח סמארטפון עממי, ייצור מסכי טלוויזיה, שיווק ציוד היקפי למחשבים תחת שם החברה ואפילו פעילות בתחום המדיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x