$
מכשירים ומדריכים

דיווח: פוקסקון מפתחת שעון חכם שנועד להשלים את האייפון

עדיין לא ידוע אם אפל אכן מפתחת iWatch, אולם יצרנית הרכיבים שלה - שהכריזה שתיכנס אל תחום החומרה העצמאית - חשפה מוצר כזה בדיוק. ביכולתו לנטר את בריאותכם ולהזהיר מפני בעיות נשימה ולחץ דם

ניצן סדן 10:1328.06.13
אנליסטים צופים גדולות ונצורות לשוק המחשוב הלביש ובראשו השעונים החכמים; בעוד שברירי מידע על שעון כזה שמפתחת אפל צצים ברשת, יצרנית הרכיבים המובילה שלה חשפה אמש (ה') מוצר שכזה.

האתר הטייוואני Want China Times דיווח שפוקסקון, יצרנית הרכיבים הטייוואנית שבונה את האייפון והאייפד, הקדימה את רוב חברות אלקטרוניקה הגדולות. "עם מוצר כזה, אתם יכולים פשוט להשאיר את הטלפון בכיס", אמר טרי גואו, יו"ר חברת הון האי - בעלת פוקסקון - בכנס משקיעים שנערך אמש במדינה.

 

החברה הטייוואנית כבר הודיעה השנה שהיא מתכננת להיכנס אל תחום החומרה כיצרנית מוצרים ולא רכיבים בלבד, תחת המותג שלה - אחד המוכרים במזרח. השעון החכם יתפקד כשלט לאייפון ויאפשר לענות לשיחות ולקרוא הודעות טקסט. בנוסף, הוא כולל מד דופק, נשימה וככל הנראה שגם לחץ דם, אשר מנטר את המדדים של המשתמש באופן קבוע. למעשה, הוא אף יודיע לו מתי שהמדדים הללו משתנים בקיצוניות.

 

עיצוב קונספט של שעון אפל עיצוב קונספט של שעון אפל

 

גואו הודיע שחטיבות המחקר הרפואי והתקשורת האלחוטי של החברה צפויות להוסיף שלל תכונות לשעון החדש, כגון יכולת זיהוי ביומטרית ככלי אבטחה ויישומים לניטור מתמשך של בריאות המשתמש.

 

פוקסקון טרם פרסמה פרטים נוספים על המוצר ולא ידוע איזו חומרה מניעה אותו, מהו גודל המסך או זמן הסוללה שלו - נקודת תורפה בולטת במוצרי מחשוב לביש למיניהם.

 

כרגע ישנן מספר ענקיות טכנולוגיה שמפתחות שעונים חכמים, ביניהן סוני (שהשיקה כבר שני דגמים), מוטורולה (דגם אחד), סמסונג ואחרות. לפי שמועות שטרם אושרו, גם אפל עובדת על מוצר שכזה אשר לא מן הנמנע שייוצר בפוקסקון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x