סגור
כנס מיליון להייטק גיא כספי מנכ״ל deep instinct
כנס מיליון להייטק גיא כספי מנכ״ל deep instinct (צילום: יריב כץ)

כנס מיליון להייטק
מנכ"ל דיפ אינסטינקט: "יש מלחמה, גם אם אין דם"

"לא צריך רק בוגרי 8200", מספר גיא כספי, "התחלנו להביא לוחמים לפני שחרור לכנסים ומכניסים תכנים כדי שיבינו מה זה סייבר". הוא דיבר בכנס השקת קהילת חדשנות Anashim.IL, המתמקדת בחינוך, למידה ועבודה, לפיתוח ההון האנושי בישראל

"לא צריך רק בוגרי 8200 בתעשיית הסייבר", אמר בכנס "מיליון להייטק" גיא כספי, מנכ"ל חברת הסייבר הישראלית דיפ אינסטינקט, "אני 25 שנה בתעשיית ההייטק לפני שבע שנים הקמתי את החברה שמעסיקה 400 עובדים ואנחנו עובדים בתחום ספציפי בתחום הסייבר. יש לנו 3,500 לקוחות גדולים בעולם והחברה צומחת באופן מרשים. באתי לכאן לדבר על איך מגיעים למיליון אנשים בתעשיית ההייטק וראיתי את זה קורה בטיוואן ובסינגפור.
"הבן שלי השתחרר לפני פחות משנה. היה ביחידה מובחרת ולמד חמש יחידות פיזיקה ומתמטיקה ועובד במסעדה בתל אביב ורואה שם הרבה קצינים לוחמים וכואב הלב - הם יעשו הרבה מילואים ומרוויחים אלפי שקלים בודדים. יש לנו אוכלוסיה מדהימה שנתנה הרבה למדינה ורבים סיימו מגמות ריאליות ואין להם הרבה מה לעשות בשוק - וזה רתם אותי לעשות משהו למענם. התחלנו להביא יחידות מיוחדות של לוחמים לפני שחרור. מכניסים תכנים ומגיל צעיר הם יבינו מה זה סייבר. עשינו לאחרונה כנס עם מעל 1,000 לוחמים ויש כמה עשרות במיונים. אפשר למצוא מעגלים נוספים לתעסוקה להייטק. יש בהייטק המון דוקטורים ובעלי תואר שני במתמטיקה, אבל רוב אנשי הסייבר לא צריכים הכשרה של יותר מחצי שנה עד שנה. בשנה שעברה נאמר שחסרים מיליון אנשים לסייבר בעולם. ישראל היא מוקד מרכזי לסייבר והעולם רק משווע לכח אדם ישראלי. יש מלחמה קשה בעולם הסייבר, גם אם אין בה דם. בישראל יש מאות חברות סייבר שניתן להעסיק בהן מאות ואלפי עובדים. לא חייבים שזה יהיה עולם של 8200 בלבד. אם כל הממשלה תירתם למען זה אני חושב שנצליח לעשות למען הלוחמים ואנחנו יודעי לתכנן חמש שנים קדימה ולא מפספסים".
חברת דיפ אינסטינקט פיתחה טכנולוגיה שיכולה לזהות, למנוע ולנתח בזמן אמת תקיפות סייבר בכל נקודות החולשה של הארגון, החל מנקודות הקצה, דרך הענן והרשת הארגונית. החברה גייסה בשנה שעברה 100 מיליון דולר בהובלת ענקית ההשקעות, אן וצ'יסקי, מייסדת 23andMe, קרן ההשקעות Untitled Investment, קרן Tudor Group ועוד.