סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אנבידיה מגייסת מאות עובדים בישראל לפיתוח הדור הבא של מעבדי CPU

בקבוצה חדשה שתקים ענקית השבבים בארץ יועסקו מהנדסים ומפתחים מקומיים בתחומי חומרה ותוכנה שונים. פעילותה של אנבידיה ישראל צמחה ב-33% מאז שהחברה רכשה את מלאנוקס באפריל 2020. "מדינת ישראל וההון האנושי הייחודי שלה הם גורם מפתח באקוסיסטם הטכנולוגיה העולמי"

ענקית השבבים אנבידיה (Nvidia) הודיעה היום על הרחבת פעילות מרכזי הפיתוח שלה בישראל: החברה תקים בארץ קבוצה חדשה שתוביל את פיתוח הדור הבא של מעבדי ה-CPU ושל ליבות העיבוד מבית החברה. בקבוצה ייקחו חלק מגוון רחב של מהנדסים ומפתחים בתפקידים שונים: חומרה, תוכנה, ארכיטקטורה, Chip Design ועוד, כשאנבידיה מתכוונת לגייס מאות עובדים נוספים. זאת, לאחר שבמהלך 2021 הודיעה על כוונתה לגייס 600 עובדים נוספים ומהחברה נמסר שהיא עמדה ביעדי הגיוס אותם הציבה לעצמה.
בהודעה שהוציאה היום החברה היא מדווחת על יותר מ-2,800 עובדים לעומת 2,400 בעת ההכרזה על גיוס של 600 עובדים, כך שנראה שהחברה הצליחה לגייס בתקופה האמורה יותר מ-400 עובדים ומתעדת לגייס עשרות נוספים, לצד העובדים שיגויסו לחטיבה החדשה.
ההכרזה מהווה המשך של התחרות הקשה בין ענקיות השבבים, שמתחרות לא רק על כוח אם איכותי אלא גם על פיתוח מעבדים שבעבר היו נחלתה של אינטל בלבד. כיום, רוב השחקניות מפתחות שבבי CPU, חלקן אפילו בארץ, כמו למשל גוגל ואינטל, שעיקר פעילותה בחיפה הוא בתחום זה.
1 צפייה בגלריה
Nvidia- מספקיות השבבים המובילות בעולם
Nvidia- מספקיות השבבים המובילות בעולם
Nvidia- מספקיות השבבים המובילות בעולם
(באדיבות אנבידיה)
מאז שהושלמה רכישת מלאנוקס באפריל 2020, גדלה פעילותה של אנבידיה ישראל בכ-33% וכיום צוותי הפיתוח של החברה פזורים בשבעה מרכזי פיתוח בישראל: יוקנעם, תל-חי, רעננה, תל אביב-יפו, ירושלים, קריית גת ובאר שבע.
מיכאל כגן, סמנכ"ל הטכנולוגיה, Nvidia: "מדינת ישראל וההון האנושי הייחודי שלה מהווים גורם מפתח באקוסיסטם הטכנולוגיה העולמי ואנו נרגשים להקים כאן קבוצה חדשה לפיתוח דורות המעבדים הבאים שלנו. אנחנו מצפים להמשך הרחבת הפעילות המקומית שלנו, הן בתחום המחקר והפיתוח, והן דרך התמיכה הרחבה שלנו במפתחים, בחוקרים ובחברות ישראליות באמצעות תוכניות ייחודיות לסטארט-אפים ולמפתחים".