סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

סנאפצ'ט תקשה על משתמשים לאתר חשבונות של ילדים ונוער

חברת האם של האפליקציה הפופולרית, סנאפ, הודיעה כי משתמשים לא יוכלו לפנות אל קטינים באמצעות הפלטפורמה, אלא אם כן יש להם כמו מסוימת של חברים משותפים. זאת, נוכח ריבוי עסקאות שח מכירת אופיאטים לילדים ולבני נוער באפליקציה

סנאפ, החברה האם של סנאפצ'ט, הכריזה ביום שלישי כי היא נוקטת בצעדים נוספים לבלום עסקאות סמים באפליקציה, כולל להקשות על משתמשים למצא חשבונות של ילדים מתחת לגיל 17. השינוי יוצא לפועל על רקע זינוק במקרי מנות היתר בארה"ב, בין השאר בשל הזמינות של תרופת האופיואידים פנטניל.
תחקיר של NBC ניוז שפורסם באוקטובר מצא שסנאפצ'ט הייתה מעורבת במכירה של גלולות מצופות בפנטניל שגרמו למותם של בני נוער ביותר מ-10 מדינות ברחבי ארה"ב. לאחר הדיווח, בסנאפ הודיעו כי הם שיפרו את המערכת האוטומטית לגילוי סמים לא חוקיים, העסיקו עוד עובדים לניהול בקשו מגורמי אכיפת החוק ופיתחו פורטל חינוכי המתמקד על הסכנות של פנטניל ותרופת מזויפות.
כעת, החברה הודיעה כי היא נוקטת בצעדים נוספים. בפוסט בבלוג הודיעה סנאפ שכדי "להגן על בני 13-17" היא משנה את פיצ'ר ההמלצה על חברים, המכונה Quick Add כך שהוא לא יציע יותר למשתמשים להוסיף חשבונות השייכים לקטינים, אלא "אם יש להם מספר מסוים של חברים משותפים". השינוי יקשה על זרים להפוך לחברים בסנאפצ'ט עם בני נוער שהם לא מכירים.
"סנאפצ'ט אינה אפליקציה אידיאלית למציאת אנשים חדשים", הגיבה ז'קלין בושר, אחראית הבטיחות בפלטפורמה של סנאפ. "היא תוכננה לקיום תקשורת עם אנשים שכבר מכירים, החברים בעולם האמיתי".
סמואל צ'פמן, אביו של נער בן 16 שמת בשנה שעברה ממנת יתר לאחר שבלע גלולות מצופות פנטניל שרכש דרך סנאפצ'ט, אמר שלדעתו השינוי לא יעזור הרבה להפסיק את הסחר בסמים באפליקציה. "קל לסוחרי סמים ולילדים לעקוף את הדברים האלה", אמר. "מה שהבנתי זה שהם מפרסמים פלסטר אחד אחרי השני, אבל בסופו של יום עדיין אפשר להיכנס לאינטרנט ולהשיג סמים בשניות". צ'פמן קרא לסנאפ ולחברות מדיה חברתית נוספות לעבוד ביחד למציאת פתרון שיעזור לעצור את פעילות הסמים בפלטפורמות השונות.
1 צפייה בגלריה
סנאפצ'אט
סנאפצ'אט
סנאפצ'אט
(AP)
בסנאפ הודיעו עוד כי הם חוברים לשני מלכ"רים שיספקו משאבים למשתמשים באפליקציה. המלכ"רים יספקו תכנים חינוכיים לגבי הנזק בשימוש בסמים ב- Heads Up - פורטל החינוך של סנאפצ'ט. הפורטל כבר כולל מידע מארגונים כמו כמו Song for Charlie שהוקם על ידי הוריו של בן 22 שמת לאחר שבלע גלולת פנטניל ב-2020. "אנחנו מצלצלים בפעמוני האזהרה. צעירים חייבים להבין את המציאות העגומה שמתפשטת בכל הפלטפורמות המקוונות, כולל בסנאפצ'ט. התרופות המזוייפות והקטלניות הללו, המתחזות לתרופות במרשם, הן נמצאות שם, והן זמינות", הוסיפה בושר.
לפי ההודעה של סנאפ, הם מזהים באופן פעיל 88% מהתכנים הקשורים לסמים שנמצאים בסנאפצ'ט והשאר מדווח על ידי המשתמשים. לפי החברה, כשמנטרי התוכן מזהים פעילות של סחר בסמים הם חוסמים את המשתמשים ששיתפו זאת ומשתמשים בטכנולוגיה כדי למנוע מהם ליצור חשבונות נוספים. בחלק מהמקרים, הם מעבירים את החשבונות החסומים לרשויות אכיפת החוק להמשך החקירה.
כמו כן, בחברה הכריזו כי הרחיבו את הצוות שעובד עם רשויות החוק ב-74%, אך לא חשפו את מספר העובדים ששכרו. עם זאת, הורים לילדים שמתו ממנות יתר של פנטניל האשימו את החברה בתגובה איטית מדי לחקירות הרשויות. בסנאפ הדגישו השבוע כי שיפרו את זמני התגובה ב-85% לעומת השנה שעברה מממוצע של מספר חודשים לשבועות ספורים.
"המטרה שלנו היא לנקות את סנאפצ'ט מסוחרי סמים, אבל תכנים הקשורים לסמים לא תושג בין לילה", הוסיפה בושר. "אנחנו מבינים שייתכן שהעבודה שלנו לעולם לא תושלם".