סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
לאחר שהעסקה למכירתה בוטלה ברגע האחרון: ג'ולט מפטרת 40% מעובדיה ומייסדיה פורשים

החברה העוסקת בקורסי הסבה להייטק עוברת טלטלה. לדברי המנכ"ל הפורש רועי דויטש, החברה תתמקד מעתה בישראל כדי להפוך לרווחית. "העסקה הייתה מוכנה ורק נותר לחתום על המסמכים", סיפר דויטש. "הבנו שאם נמתין עוד, זה יסכן את החברה"

חברת ג'ולט (Jolt), העוסקת בקורסי הסבה להייטק ובעבר הציעה גם תוכנית לימודים אלטרנטיבית לתואר שני במינהל עסקים, עוברת ארגון מחדש משמעותי עם פיטורים של כ-20 מתוך 50 עובדיה ופרישה של מייסדי החברה, בראשם רועי דויטש, המנכ"ל. לדברי דויטש, צעד זה מגיע בעקבות ביטול עסקה לרכישת החברה.


בשיחה עם כלכליסט מספר רועי דויטש: "ברגע שהיינו במוד של גידול השארנו רק פעילות אופרטיבית והפסקנו את פעילות הצמיחה, ההתרחבות לחו"ל והמנהלה. ליבת החברה נשארת בעינה. החברה תתמקד בישראל כדי להגיע לרווחיות ועצמאות. בחודשים הקרובים אני משער שהיא תהיה רווחית".
2 צפייה בגלריה
Roei Deutsch Jolt
Roei Deutsch Jolt
רועי דויטש, מנכ"ל החברה היוצא ואחד ממייסדי החברה
(צילום: עומר הכהן)
עוד הוסיף דויטש: "בנינו מוצר לקמפוסים בניו יורק ואנגליה שהפך להיות לא חוקי בקורונה. בנינו את החברה מאפס בקורונה - בנינו את ההסבה להייטק בגלל הנהירה ההמונית להייטק ויצרנו עסק של מיליוני דולרים בתוך שנה".
Jolt הוקמה ע"י רועי דויטש, ניצן כהן ארזי ונדב לשם ב-2015, ואל השלושה הצטרף ליאור פרנקל כשותף. החברה גייסה עד היום 23 מיליון דולר כאשר בין משקיעיה Balderton Capital לצד Hilsven Capital ו-Octopus Ventures הבריטית.
בפוסט שפרסם בפייסבוק סיפר דויטש כי החברה היתה על סף רכישה מחברה אמריקאית, שעיכבה את תהליך הרכישה: "עבדנו כמו חמורים על העסקה. כשהבנו שאנחנו במרחק של ימים מחתימה והכרזה, שכרנו מפיקת מסיבות למסיבת האקזיט והתפנינו לתכנן את היום שאחרי. אישרנו את העסקה בבורד, הכנו תכנית ניהול שינוי מסודרת, אפילו העזנו לספר לאנשים הקרובים אלינו שיש עסקה ושהיא עוד רגע קורית".
2 צפייה בגלריה
דורון אהרנסון מנהל הפעילות של ג'ולט בישראל
דורון אהרנסון מנהל הפעילות של ג'ולט בישראל
דורון אהרנסון, המנכ"ל הנכנס
(צילום: אסף רביבו)
עוד סיפר דויטש: "בשבועות שסביב הדד-ליין לחתימה התחלנו לשים לב שמשהו בתכניות של החברה הרוכשת השתנה, שקשור - אומר בזהירות - במחציתו לשוק המניות, ובמחציתו השנייה להתנהגויות לא צפויות של הרוכשת. המצב הלך ונהיה יותר דרמטי ומצאנו את עצמנו במצב החריג שבו העסקה מוכנה ורק נותר לחתום על המסמכים הסופיים - אבל הם לא נחתמים. משכנו כמה שבועות ועשינו מה שאפשר כדי לתת לזה סיכוי, עד שהבנו שאם נמתין רק עוד קצת, העסקה הזו תסכן את החברה, כפי שלמדנו שקרה ליזמים רבים עם חברות מוצלחות לא פחות. כשהיה ברור שהגענו לקו ששמנו לעצמנו - הודעתי לצד השני שהעסקה מבוטלת".
בפוסט מציין דויטש שכתוצאה מכך לא היתה לחברה כל ברירה והיא נאלצה לעשות קיצוץ משמעותי בכח האדם. מי שיחליף את דויטש כמנכ"ל הוא דורון אהרונסון, ששימש עד כה כמנכ"ל החברה בישראל.