סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מוסף חג העצמאות 25.4.23 אנשי Wiz חוגגים את הגיוס הקודם
Wiz חוגגת גיוס (צילום: Brandon Luckain: Lucky Shot Media - courtesy of Wiz)

4 שנים לאחר הקמתה: Wiz רוכשת חברת סייבר ישראלית

חברת הסייבר Wiz רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי Raftt, שפיתח פלטפורמת ענן לשיתוף פעולה בין מפתחים. שווי העסקה לא נמסר אבל הוא מוערך בעשרות בודדות של מיליוני דולרים, כש-10-20 עובדי Raftt צפויים להשתלב בצוותי המחקר והפיתוח של Wiz בארץ

חברת הסייבר Wiz מצטרפת לרכישות בעולם הסייבר, וכ-4 שנים לאחר הקמתה רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי Raftt, שפיתח פלטפורמת ענן לשיתוף פעולה בין מפתחים. שווי העסקה לא נמסר אבל הוא מוערך בעשרות מיליוני דולרים.
Raftt, שהוקמה ב-2020 וגייסה 5 מיליון בהובלת קרן Aleph, פיתחה פלטפורמת ענן ליצירה ולשיתוף של סביבות פיתוח קלות לשימוש המשפרות את שיתוף הפעולה בין מפתחים ומחלקות שונות בארגון ומתאימות את תשתיות ה-DevOps לצרכי המפתחים. Wiz גייסה 900 מיליון דולר בשווי של 10 מיליארד דולר והגיעה, על פי נתונים שמסרה ההחברה, להיקף מכירות (ARR) של יותר מ-250 מיליון דולר. בין עשרה לעשרים מעובדי חברת Raftt צפויים להשתלב בצוותי המחקר והפיתוח של Wiz בישראל.
"המטרה שלנו לקלוט את כל עובדי הקבוצה אומר לכלכליסט עמי לוטבק אחד ממייסדי חברת Wiz וה-CTO שלה. " זו תקופה מאתגרת לשלב בה עבודה ורכישות, יש לי 4 ילדים בבית ואישה רופאה מתנדבת על גבול עזה אבל צריכים להמשיך להתקדם למרות המלחמה".
בהתייחסו לרכישה אמר לוטבק, "החברה בנתה טכנולוגיה עמוקה למפתחים ויש כאן ידע וצוות מאוד חזק. החיבור בין עולם אבטחת הענן לחוויית המפתחים הוא הבעיה הגדולה ביותר של עולם האבטחה וכל מי שיביא פתרון שיאפשר למפתחים להתמודד בזמן הפיתוח עם צרכי האבטחה זה הגביע הקדוש של עולם הסייבר. המטרה היא לשלב את היכולות של הנרכשת במהירות אצלנו ואנחנו רוכשים צוות מאוד חזק ותוך כמה חודשים נוציא מוצר חדש שלא נראה בשוק".
"יש לנו יותר מ-850 עובדים, כאשר יותר מחצי מחוץ לישראל, ויש לנו עשרות משרות פתוחות בארץ ובחו"ל. בזכות הצוות הגדול שלנו מחוץ לישראל החברה ממשיכה לעבוד ומקפידה על ההמשכיות העיסקית וממשיכה לתת שירות טוב ללקוחות", אומר לוטבק .
Raftt הוקמה על ידי רועי ירחי, המשמש מנכ"ל וגל שרף, סמנכ”ל טכנולוגיה, שניהם מפתחים בכירים שהכירו בשרות הצבאי בחיל המודיעין. רועי ניהל קבוצות מחקר ופיתוח ב-Skycure שנרכשה על ידי Symantec ואילו גל שימש כמוביל טכנולוגי וארכיטקט ב-Meta והוביל את פיתוח אפליקציית Facebook Lite. יותר ממחצית מהמשתמשים בפלטפורמת אבטחת היישומים בענן של Wiz, הם דווקא מפתחים - ולא אנשי אבטחת מידע. צוות Raftt, שמתמחה בשיפור חוויית המשתמש של צוותי פיתוח יסייע ל-Wiz להמשיך ולשכלל את הצעת הערך של הפלטפורמה עבור אנשי פיתוח. כמו גם יאפשר לאנשי אבטחה ופיתוח לייעל את תהליכי הפיתוח ולבנות בצורה מאובטחת לאורך כל מחזור החיים של פיתוח התוכנה.
רועי ירחי, מייסד ומנכ"ל Raftt: "ההצעה להיות חלק מ-Wiz היא הזדמנות שלא יכולנו לוותר עליה. כשהקמנו את Rafft, בנינו פתרון למען ציבור המפתחים וכעת אנחנו נרגשים להיכנס לתחום הסייבר, ולהצטרף לחברה שמשנה את פני אבטחת הענן.