סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

בלעדי
ארמיס מגייסת 300 מיליון דולר לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר

כלכליסט טק: חברת הסייבר הישראלית ארמיס סקיוריטי, שהקפיצה את שווייה ב־1.5 מיליארד דולר בתוך שמונה חודשים, יוצאת בגיוס נוסף לקראת הנפקה בארה"ב. החברה מעוניינת במשקיע אסטרטגי שיאפשר לה גישה ללקוחות ושווקים חדשים

חברת הסייבר הישראלית ארמיס סקיוריטי (Armis Security) מגייסת בין 250 ל־300 מיליון דולר לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר, כך נודע ל"כלכליסט". מרבית ההשקעה תגיע ממשקיע אסטרטגי חדש, בדומה לסבב ההשקעה הקודם בפברואר. בנוסף נודע ל"כלכליסט" שזה כנראה הגיוס האחרון של החברה לפני הנפקה באחת הבורסות בארה"ב.
הרקע לגיוס האחרון הוא גידול שרשמה החברה בהכנסותיה - במאות אחוזים. השווי שבו גייסה החברה מצביע על קפיצה משמעותית של החברה מ־2 מיליארד דולר בפברואר לכ־3.5 מיליארד דולר בגיוס הנוכחי.
ארמיס מצטרפת לכמה חברות טכנולוגיה ישראליות אשר שוויין זינק בתוך זמן קצר, אך בשונה מגיוסי ענק שהיו לאחרונה בישראל, כל הגיוס החדש יוזרם לקופת החברה, ללא כל רכיב סקנדרי. הגיוס החדש שאמור להיסגר סופית בשבועות הקרובים ישמש את ארמיס סקיוריטי לרכישות של חברות אחרות, בעיקר חברות אשר יכולות להשתלב בפלטפורמת הסייבר של החברה.
על פי הערכה, החברה כבר החלה במשא ומתן ראשוני עם כמה חברות אשר יכולות להתאים לרכישות העתידיות, שצפויות להיות בשווי של עשרות מיליוני דולרים וייתכן שאף יותר.

אבטחת מכשירים

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמת אבטחה למכשירים מחוברים לרשתות הארגוניות כגון טלוויזיות חכמות, מצלמות רשת, מדפסות, מערכות מיזוג ובקרת אוויר. הטכנולוגיה של החברה מזהה מכשירים, בין שהם מחוברים לרשת ובין שלא, מנתחת באופן שוטף את התנהגותם ומכניסה להסגר מכשירים שיש חשד כי הותקפו, כדי להגן על המידע המצוי בהם. בשונה מפלטפורמות אחרות, ארמיס מציעה לארגונים פלטפורמת אבטחת מכשירים, שפועלת ללא צורך בהתקנת רכיב תוכנה (Agentless), כך שהתקנת הפלטפורמה היא מהירה, ללא כל פגיעה ברשת.
1 צפייה בגלריה
מוסף עצמאות 28.4.20 מימין יבגני דיברוב ו נדיר יזרעאל מייסדי ארמיס Armis
מוסף עצמאות 28.4.20 מימין יבגני דיברוב ו נדיר יזרעאל מייסדי ארמיס Armis
יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל, מייסדי ארמיס
(צילום: אוראל כהן)
עד היום גייסה ארמיס סקיוריטי כ־300 מיליון דולר. בתחילת 2020 נמכרה ארמיס בכ־1.1 מיליארד דולר לקרן ההון סיכון אינסייט (Insight) ולקרן ההשקעות של גוגל, שהיו משקיעות של החברה בעבר. כאשר עד למכירתה גייסה 175 מיליון דולר. בפברואר השנה גייסה החברה 125 מיליון דולר נוספים בהובלת ברוקפילד טק פרטנרס (Brookfield Technology Partners), זרוע ההשקעות הצומחות של ברוקפילד ניהול נכסים לצד שתי הקרנות שרכשו אותה ב־2020.
ארמיס סקיוריטי
  • תחום: אבטחת סייבר למכשירים
  • מייסדים: יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל
  • הקמה: 2015
  • גיוסים: 300 מיליון דולר
  • משקיעים: אינסייט, גוגל, ברוקפילד
  • שווי: 3.5 מיליארד דולר
  • עובדים: 450
  • פעילות: תל אביב (מטה), ניו יורק, פאלו אלטו, לונדון ווירג'יניה
ארמיס התמקדה בגיוס האחרון שלה בבחירת משקיע שייתן לה ערך אסטרטגי, כלומר גישה ללקוחות או פתיחת שווקים חדשים, וככל הנראה הגידול בהכנסותיה נבע משיתוף הפעולה עם ברוקפילד, המשקיע החדש של החברה, שמחזיק במספר רב של חברות. ההערכות הן שהמשקיע החדש יהיה בעל פרופיל דומה וייתן לחברה נכס אסטרטגי בדמות לקוחות או שווקים בינלאומיים חדשים.

ליצור מיליונרים חדשים

ארמיס נוסדה בשנת 2015 ומנוהלת על ידי שני מייסדיה: יבגני דיברוב (מנכ"ל) ונדיר יזרעאל (CTO). החברה מעסיקה כיום כ־450 עובדים בתל אביב, וירג'יניה, פאלו אלטו, ניו יורק ולונדון. בעת הרכישה של ארמיס סקיוריטי על ידי אינסייט וגוגל ב־2020 אמרו מנהלי החברה דיברוב ויזרעאל שהם "יצרו עשרות מיליונרים חדשים".
עם לקוחות החברה ניתן למנות חברות המופיעות בפורצ'ן 100 וגלובל 2000 בכל התחומים של הטכנולוגיה, וגם לא, כמו החברות הבינלאומיות מונדלז, סיסקו, Fresenius, הום דיפו, אורקל ו־DocuSign.