$

30 דקות או פחות

"כדאי להמר על הדברים שאתה חזק בהם. סייבר זה בדמנו"

ארמיס הישראלית רשמה את האקזיט הגדול ביותר בתחום הסייבר הישראלי כשנמכרה תמורת 1.1 מיליארד דולר, ונדיר יזרעאל, אחד המייסדים, מספר שמכירה בכלל לא היתה על הפרק. איך זה קרה ואיזה טיפים יש לו ליזמים?

שירות כלכליסט 11:5119.10.20

בחברת הסייבר הישראלית ארמיס לא תיכננו לבצע גיוס נוסף, אבל ההצעות כבר זרמו והגיוס הפך בסופו לאקזיט הגדול ביותר בהיסטוריה של הסייבר הישראלי, ארבע שנים אחרי ההקמה - קרן אינסייט שהתעניינה בהשקעה החליטה בתחילת 2020 לרכוש את השליטה בחברה בעסקה בשווי של 1.1 מיליארד דולר

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

נדיר יזרעאל, אחד המייסדים וסמנכ״ל הטכנולוגיות של ארמיס, מסביר כי הוא והמייסד השותף שלו ומנכ"ל החברה יבגני דיברוב השתכנעו בגלל ההצעה לקחת את הכסף, "אבל כולכם תמשיכו לעבוד ולהגדיל את החברה. זה היה הקטע הכי משמעותי לנו ולעובדים. אנחנו מאוד מאמינים במה שאנחנו בונים ולאן החברה יכולה להגיע, לא הפכנו לחטיבה עסקית בתוך חברה אחרת, הכל ממשיך כרגיל - רק שהמון אנשים פגשו כסף משמעותי". יזרעאל מספר כי העסקה יצרה עשרות מיליונרים בחברה, כשגם עובדים חדשים קיבלו משהו.

 

נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב , מייסדי ארמיס נדיר יזרעאל ויבגני דיברוב , מייסדי ארמיס צילום: ארמיס

 

 

ארמיס מציעה פלטפורמת אבטחה למכשירי IoT ("האינטרנט של הדברים") שאינם בעלי הגנות מובנות, כגון טלוויזיות חכמות, מצלמות רשת, מדפסות, מערכות מיזוג ובקרת אוויר. הטכנולוגיה של החברה מזהה מכשירים, בין שהם מחוברים לרשת ובין שלא, מנתחת באופן שוטף את התנהגותם ומכניסה להסגר מכשירים חשודים כדי להגן על המידע המצוי בהם.

 

בתחילת הדרך, מספר יזרעאל, המוצר וההצעה של החברה היו שונים. בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מסביר למה גם משקיעים מתעניינים בתחילת הדרך יותר באנשים ובצוות ופחות במוצר, ממליץ ליזמים "להמר על הדברים שאתה חזק בהם" (ובמקרה של ארמיס - "סייבר זה בדמנו") ומספר איך זה מרגיש לזכות בפרס בטחון ישראל כשגם בטקס אסור לספר על מה מדובר.

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

x