סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פרסום ראשון
מיקרוסופט נסוגה מהערעור נגד תוצאות מכרז הענן

במכרז זכו GCP של גוגל ו-AWS של אמזון. בפניה לביהמ"ש היא מבקשת להסירה מהצורך להגיב בערעור של חברת אורקל על ההפסד של שתיהן במכרז נימבוס. מהפניה עולה שמיקרוסופט אינה מרוצה מתוצאות ההלי,ך אבל אינה רוצה להיות חלק מהערעור של אורקל

חברת מיקרוסופט הודיעה לבית המשפט שהיא מבקשת להסירה מהצורך להגיב בערעור של חברת אורקל על ההפסד של שתיהן במכרז הענן של ישראל (נימבוס), כך נודע לכלכליסט. על פי הערכה, הודעת החברה היא חלק מכוונתה של החברה שלא לערער על תוצאות המכרז ולקבל את הפסדה בו.
משרד האוצר בחר בחברות גוגל (GCP) ו-AWS כזוכות הגדולות במכרז הענן ופסל את מיקרוסופט ואורקל. AWS היא הזוכה העיקרית במכרז וגוגל מוגדרת כזוכה שנייה.
בהודעה ששלחה החברה לבית המשפט באמצעות עורכי דינה ממשרד גורניצקי כתבה מירוסופט: "אורקל העלתה טיעונים לפיהם ועדת המכרזים פעלה באופן שמנוגד לדין, בנוסף טוענת אורקל כי ועדת המכרזים לא פסלה הצעות שהכילו הסתייגויות משמעותיות, הסתייגויות שהיו אמורות להביא לפסילת הצעות אלו. ככל שהטענות נוגעות לענייני ליבה העוסקים בהגינות ההליך המכרזי, נכון יהיה לבוחנן בכובד ראש בכדי להבטיח את הגינות ההליך ולוודא כי ההליך המכרזי בוצע כדין. מעבר לכך מיקרוסופט מבקשת להישאר בהליך הזה כמשיבה פורמלית בלבד, לפיכך מתבקש בית הדין לפטור את החברה מחובת הגשת כתבי דין או התייצבות לדיון.."
2 צפייה בגלריה
מטה מיקרוסופט
מטה מיקרוסופט
מטה מיקרוסופט
(צילום: microsoftproductreviews.com)
מתשובתה של מיקרוסופט ברור שהאחרונה אינה מרוצה מתוצאות ההליך אבל אינה רוצה להיות חלק מהערעור של אורקל.
ההודעה לבית המשפט הגיעה בעקבות הערעור שהגישה חברת אורקל על הפסדה במכרז והזכיה של אמזון AWS וגוגל במכרז. לאחר שאורקל כללה את מיקרוסופט כמשיבה שלחה האחרונה תגובה שהיא אינה צד ואינה מתכוונת לערער.
2 צפייה בגלריה
מטה Oracle אורקל רדווד סיטי  קליפורניה עמק הסיליקון 1
מטה Oracle אורקל רדווד סיטי  קליפורניה עמק הסיליקון 1
מטה Oracle בקליפורניה
(צילום: שאטרסטוק)
על פי הערעור שהגישה אורקל לשלב ההיתכנות הכלכלית היו חייבות לעבור לפחות שלוש חברות ויתרה מכך אם לא יהיו שלוש הצעות כאלה, יוכשרו הצעות שקרובות למתאימות. כמו כן, אומרת אורקל שהאוצר כתב במכרז שניתן יהיה להתחבר למציעים כשירים נוספים. מהתביעה של אורקל עולה ששתי הזוכות עברו את השלב הראשוני ואילו אורקל לא עברה את השלב האיכותי הראשוני. הוועדה בחנה האם להכשיר את הצעת אורקל ופנתה אל השותפים במכרז אשר פסלו את ההצעה ולא איפשרו את הכשרת ההצעה. אורקל סבורה לצד אי הכשרת הצעה שהבחינה של הצעתה היתה שגויה והיא היתה ראויה לעבור בכל מקרה את השלב האיכותי. אורקל אף שטחה את טענותיה בפני הוועדה של המכרזז וטענותיהה נדחו.
מכרז של 4 חלקים
מכרז הענן של מדינת ישראל כולל 4 חלקים – רכישה והקמה של תשתיות הענן, גיבוש המדיניות הממשלתית להגירה לענן, מענה לאינטגרציה והגירה לענן וביצוע בקרה ואופטימיזציה על הפעילות בענן.
בנוסף, בימים אלו מתקיים הליך מכרזי לצורך מתן מענה לחלק השלישי בפרויקט במסגרתו יבחרו עשרות ספקים מקומיים שיסייעו בהגירת מערכות הממשלה לענן ובפיתוח מערכות בסביבת הענן. תהליך זה פתוח למבחר רחב של ספקים ויאפשר לספקים קטנים ובינוניים להשתתף בתהליך ולהיות חלק מתהליכי העבודה בפרויקט.
בחלק הרביעי של הפרויקט ייקבעו עקרונות ניטור ואופטימיזציה לפעילות הממשלה בענן ויפורסם מכרז בהתאם.