$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

מכרז הענן של ישראל: מיקרוסופט בחוץ, גוגל ואמזון צפויות לזכות

שמות הזוכות במכרז, שהיקפו מיליארדי שקלים ואשר אליו ניגשו כל ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות - טרם פורסמו רשמית. כיום, עקב חוסר בענן מקומי מאובטח שמקובל על מדינת ישראל, יש עיכוב רב בהעברה של שירותים ממשלתיים לשימוש בענן

מאיר אורבך 13:5330.03.21

אל פרויקט נימבוס, המכרז הגדול של ממשלת ישראל לאספקת שירותי ענן ציבורי למדינה ולצה"ל, ניגשו כל ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות, בהן גוגל, אמזון, מיקרוסופט ואורקל, כשמתוכן ייבחרו שתי זוכות. ל"כלכליסט" נודע שמיקרוסופט ככל הנראה אינה בין שתי הזוכות במכרז, וההערכות כיום הן ששתי החברות שמועמדות לזכייה במכרז הן אמזון וגוגל. ההערכה היא שהודעה רשמית על הזוכות צפויה בקרוב.

 

 

 

לאחרונה פורסם שמיקרוסופט מתכוונת לבצע השקעות עתק בישראל, וייתכן שההודעה היתה חלק מניסיונה של האחרונה להראות את חשיבותה לישראל ולהשאיר אותה בתמונת המכרז.

 

חוות שרתים (ארכיון) חוות שרתים (ארכיון) צילום: עמית שאבי

 

פרויקט נימבוס נועד לתת התייחסות מקיפה ומעמיקה לאספקת שירותי ענן עבור ממשלת ישראל. הפרויקט צפוי לכלול כמה רבדים אשר ייתנו מענה הן ליצירת הערוץ לאספקת שירותי הענן בפועל והן לגיבוש מדיניות ממשלתית בנושא, הגירה לענן ומודרניזציה של שירותים וביצוע בקרה ואופטימיזציה על הפעילות בענן.

 

לפרויקט שהיקפו מיליארדי שקלים יש כמה רבדים שחלקם כבר הסתיים, וחלקם, בעיקר השלבים השלישי והרביעי, יצא לדרך רק לאחרונה. הראשון והמשמעותי בהם הוא הענן הציבורי שיאפשר למדינה שלל של שירותים שיעברו לענן או יתחילו לפעול שם. כיום, עקב חוסר בענן מקומי מאובטח שמקובל על מדינת ישראל, יש עיכוב רב בהעברה של שירותים ממשלתיים שונים לשימוש בענן.

 

x