סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

צעד חשוב לעבר הגשמת החזון: מטא חושפת את "ארנק המטאוורס"

בתור התחלה, צוקרברג הכריז אמש על הפיכת פייסבוק פיי למטא פיי - ארנק דיגיטלי שיאפשר למשתמשים לבצע קניות, מכירות ופעולות פינננסיות נוספות בין תחומי העולם הווירטואלי המדובר של החברה. בנוסף, הארנק יהווה כלי להוכחת בעלות על נכסי NFT

מארק צוקרברג הכריז כי פייסבוק פיי (Facebook Pay) הפכה באופן רשמי למטא פיי (Meta Pay). עם זאת, בפוסט שבו חשף את השינוי הוא התמקד בעיקר במה שהחברה מקווה לבנות בעתיד - "ארנק למטאוורס". מטא פיי הוא למעשה אותו כלי שהיה עד כה רק עם מיתוג של מטא, אך צוקרברג אמר שהחברה עובדת על כלי שיאפשר למשתמשים לנהל את הזהויות, הפריטים ושיטות התשלום שלהם בתוך העולם הדיגיטלי שבמטא מהמרים שיהיה העתיד.
החברה כבר רמזה בעבר על תוכניות דומות. כך למשל, בהכרזה בחודש מאי על שינוי המיתוג של מטא פיי ציינו שהם "בודקים כיצד עשויה להיראות חוויה של ארנק אחד" - זאת, בנוגע להעברת תשלומים ושמירה על הזהות ופריטים דיגיטליים. בפוסט הנוכחי של צוקרברג, הוא מתמקד בעיקר בדרך שבה ארנק המטאוורס של החברה יאפשר להציג הוכחות לבעלות דיגיטלית. הוא מסביר כיצד ניתן יהיה להשתמש בו כדי ליצור ולרכוש "בגדים, אמנות, סרטים, מוזיקה, חווייות, אירועים וירטואלים וכן הלאה - כולם דיגיטליים".
הרעיון של ארנק שמשמש גם כהוכחת בעלות על פריטים דיגיטליים נשמע דומה מאוד לארנקי קריפטו שמחזיקים NFT. אף שהפוסט של צוקרברג כלל לא מתייחס לבלוקצ'יין, החברה החלה לאחרונה לעבוד על הטמעת NFT בתוך אינסטגרם ופייסבוק. עם זאת, החברה לא חשפה האם היא מתכננת לבנות את המטאוורס שלה באמצעות שימוש בקריפטו או שהיא רק תשאב מכך השראה (בהתחשב בהיסטוריה של מטא, האפשרות השנייה נשמעת סבירה יותר. הניסיונות הקודמים ליצור מטבע קריפטו לא צלחו ולפי הדיווחים החברה בוחנת מטבע דיגיטלי שאינו מבוסס על בלוקצ'יין).
1 צפייה בגלריה
פייסבוק תנפיק מטבע חדש בשם ליברה
פייסבוק תנפיק מטבע חדש בשם ליברה
ליברה של פייסבוק, ז"ל
(צילום: שאטרסטוק)
מארק צוקרברג הכריז כי פייסבוק פיי (Facebook Pay) הפכה באופן רשמי למטא פיי (Meta Pay). עם זאת, בפוסט שבו חשף את השינוי הוא התמקד בעיקר במה שהחברה מקווה לבנות בעתביד - "ארנק למטאוורס". מטא פיי הוא למעשה אותו כלי שהיה עד כה רק עם מיתוג של מטא, אך צוקרברג אמר שהחברה עובדת על כלי שיאפשר למשתמשים לנהל את הזהויות, הפריטים ושיטות התשלום שלהם בתוך העולם הדיגיטלי שבמטא מהמרים שיהיה העתיד.
הארנק שצוקרברג תיאר כנראה עוד רחוק מאיתנו - במיוחד עם הוא אמור להתבסס על סטנדרטים שעוד לא קיימים - אבל זה לא מונע מהחברה למכור כבר עתה פריטים דיגיטליים. כבר עכשיו מחזיקה בחנות שמוכרת בגדים לאווטארים הדיגיטליים.