סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
פיטורים בהייטק מפוטר מפוטרים
פיטורים (: Photo: Shutterstock)

הגל לא עוצר: חברת Rapid הישראלית פיטרה עוד 70 עובדים

לפני שבועיים פיטרה החברה 115 עובדים בישראל ובארה"ב; לפי הדיווחים, הפיטורים הפעם נעשו בצורה "חפוזה ולא מסודרת" כשבחלק מהמקרים לא הוצעה עזרה לעובדים

חברת ההייטק הישראלית רפיד (Rapid) ממשיכה בפיטורים: כשבועיים לאחר שקיצצה מחצית מכוח האדם שלה ופיטרה 115 עובדים - חלקם בתל אביב וחלקם במשרדים בארה"ב - היום (ו') נודע כי פוטרו עוד 70 עובדים. כך מפרסם האתר TechCrunch.
לפי גורמים בחברה שביקשו להישאר בעילום שם, רק 42 עובדים נותרו בה - ירידה של 82% מאז אפריל, אז היו ברפיד 230 עובדים. מי שהושפעו מהסבב הנוכחי הם העובדים במשרדים שלה באירופה ובארה"ב. מקור ששוחח עם TechCrunch אמר כי הפיטורים נעשו בצורה "חפוזה ולא מסודרת", ובחלק מהמקרים "לא הוצעה עזרה לעובדים".
רפיד עומדת מאחורי פלטפורמה למפתחים שנועדה לקצר את הליכי הפיתוח באמצעות שילוב מהיר של אפליקציות וממשקים.
המנכ"ל החדש של החברה הוא מארק פרנד, שהחליף את אידו ג'ינו, שהקים אותה בגיל 17 ועזב לאחרונה את תפקידו, כמה ימים לפני סבב הפיטורים הקודם. פרנד שימש בתפקידו הקודם כסמנכ"ל הכספים של החברה. ג'ינו, שנחשב ל"ילד פלא" של תעשיית ההייטק הישראלית, הקים את החברה יחד עם מיקי הסלבסקי (שעזב לפני כמה שנים) לאחר פגישה עם היזם הוותיק דב מורן במסגרת האקתון.
רפיד הפכה ליוניקורן לפני שנה כאשר השלימה גיוס של 150 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר. הגיוס האחרון הביא את סך הגיוסים של החברה לכמעט 300 מיליון דולר.