סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת EdgeConneX רוכשת את גלובל דטה סנטר הישראלית ב-400-300 מיליון דולר

לכשתושלם העסקה, היא תוסיף שני מתקנים לפלטפורמת הדאטה סנטרים הגלובלית של EdgeConneX - בהרצליה פיתוח ובפ"ת; משה לסמן, מנכ"ל ומייסד החברה שהוקמה ב-2013: "היה חשוב לנו שמי שיחזיק בה יהיה משקיע אסטרטגי. יכולנו להוציא יותר כסף במכירה לגוף פיננסי, אבל בחרנו אחרת"

חברת EdgeConneX, שמתמחה בהקמה ותפעול של דאטה סנטרים, רוכשת את חברת גלובל דטה סנטר מהרצליה פיתוח המפעילה דאטה סנטרים בישראל. החברות לא פירסמו את סכום הרכישה אך לכלכליסט נודע ששווי העסקה מוערך ב-300-400 מיליון דולר.
לכשתושלם העסקה, הרכישה תוסיף שני מתקנים לפלטפורמת הדאטה סנטרים הגלובלית של EdgeConneX - בהרצליה פיתוח ובפתח תקווה. בנק ההשקעות ג'פריס שימש כיועץ בלעדי לחברת גלובל דטה סנטר וליווה אותה מבחינה פיננסית במהלך העסקה.

בשיחה עם כלכליסט אמר משה לסמן, מנכ"ל ומייסד החברה: "מה שחשוב ברכישה הזו זה ששוק הדאטה סנטר מאוד מתפתח בישראל בשנה האחרונה. אלו תהליכים שהחלו לפני 3-4 שנים, וזה לא נסתר ממשקיעים בינלאומיים שזיהו את ישראל כיעד. היה חשוב לנו שמי שיחזיק בחברה יהיה משקיע אסטרטגי, ולא רק פיננסי. זו חברה שמנהלת עשרות מרכזים דומים בעולם, וזה נותן ערך גדול מאוד לנו וללקוחות. אמשיך לנהל את החברה, שתהיה סניף של חברה בינלאומית. יכולנו להוציא יותר כסף במכירה לגוף פיננסי, אבל בחרנו אחרת".

3 צפייה בגלריה
גלובל דטה סנטר
גלובל דטה סנטר
מתקן של גלובל דטה סנטר
(צילום: גלובל דטה סנטר)

לסמן מוסיף שבעקבות הרכישה יקומו בישראל מרכזים נוספים, שכן "הרוכשת לא עושה זאת כדי לשמור על הקיים אלא להתרחב משמעותית. יש לנו שני מרכזים - בפ"ת ובהרצליה פיתוח, ששיטחו של כל אחד מהם כ-7,000 מ"ר. יש לנו שם לקוחות אנטרפרייז גדולים - חברות ביטוח, בנקים וחברות טכנולוגיה גדולות. למעשה, האתר בהרצליה כבר מלא ואנחנו מרחיבים אותו. האתר בפ"ת כולו מושכר לפני שסיימנו לבנות, וגם שם יש לנו תוכניות הרחבה. הכניסה של EdgeConneX תספק תנופה. יש הרבה חברות מקומיות שחשובה להם גיאוגרפיה בינלאומית, וזה יתרון חשוב עבורנו".
בהתייחסו למכרז נימבוס אומר לסמן כי "אנחנו מאוד מוערכים על ידי גופים בינלאומיים", אך לא מתייחס לשאלה האם אחת הזוכות - אמזון או גוגל - פנתה אליו בנושא השתתפות בדאטה סנטר. עם זאת, לפי ההערכה לא מן הנמנע שאחת מהן תשתמש בשירותי המכרז.
גלובל דטה סנטר מספקת אירוח ליחידות מחשב תפעוליות, המשכיות עסקית מלאה והתאוששות מאסון. בין לקוחות החברה נמנים חברות מתחום הפיננסים, ארגונים ממשלתיים וסטארט-אפים.
"אני שמח להכריז על התרחבות והגדלת הנוכחות הגלובלית של EdgeConneX לאזור המזרח התיכון באמצעות הרכישה של גלובל דטה סנטר", מסר רנדי ברוקמן, מנכ"ל EdgeConneX. "כמו תמיד, החברה מתמקדת בלקוחות ובאספקת הקיבולת, היכן ומתי שהם צריכים אותה. בכל הנוגע לישראל, הצוות הניהולי המנוסה של גלובל דטה סנטר, היכולת התפעולית המוכחת והתשתית הקיימת, יסייעו לנו להאיץ את ההתמודדות עם הדרישות הללו באמצעות פתרון מוכן המבוסס על פלטפורמה איכותית, שכבר הוכחה היטב בשוק המקומי".
3 צפייה בגלריה
משה סלמן, מייסד ומנכ"ל גלובל דטה סנטר
משה סלמן, מייסד ומנכ"ל גלובל דטה סנטר
משה לסמן
(צילום: אייל טואג)
גלובל דטה סנטר הוקמה ב-2013 על ידי לסמן, בשיתוף ובגיבוי פיננסי של ויולה פרטנרס מקבוצת ויולה וקבוצת גלנרוק של לאון רקנטי. לסמן כיהן בעבר כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל. הדאטה סנטרים בהרצליה פיתוח ובפתח תקווה עומדים בתקן הגלובלי Tier 3 Uptime שאומץ על ידי הדטה סנטרים המתקדמים בעולם. לפי הערכות קרן ויולה, המחזיקה 67% מגלובל דטה סנטר, צפויה לרשום תשואה מרשימה על ההשקעה בחברה ולקבל החזר של כ-250-200 מיליון דולר על השקעה לא גבוהה. עד היום השקיעה גלובל דטה סנטר מאות מיליוני שקלים בהקמת שני המרכזים שלה.
3 צפייה בגלריה
גלובל דטה סנטר
גלובל דטה סנטר
גלובל דטה סנטר
(צילום: גלובל דטה סנטר)


EdgeConneX, המגובה פיננסית על ידי EQT Infrastructure, אחת מהקרנות הגדולות בעולם בתחום התשתיות, מוסיפה לגלובל דטה סנטר משאבים פיננסיים ומקצועיים משמעותיים וניסיון עשיר בתשתיות דיגיטליות. "ישראל מושכת שחקנים בינלאומיים שהופכים אותה לצומת בינלאומית של מחשוב ענן. העסקה שאנו מכריזים עליה היום ממחישה את האמון בפוטנציאל של השוק המקומי", מסר הראל בית-און, מייסד משותף ושותף כללי בקרן Viola. "כמשקיעים מוקדמים בגלובל דטה סנטר, המחזיקים באחוז משמעותי בחברה, אנו מלווים בשבע השנים האחרונות את התפתחות שוק הדטה סנטרים ואנו מאמינים כי כניסתה של EdgeConneX לישראל תמשיך להניע את צמיחת התחום. אנו מברכים את משה לסמן ואת הנהלת גלובל דטה סנטר על העסקה".