סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
פייפאל מודיעה רשמית: לא מעוניינים בשלב זה לרכוש את פינטרסט

חברת התשלומים שחררה את ההודעה בתגובה לדיווחים לפיהם היא נמצאת בשיחות לרכישת הפלטפורמה תמורת 45 מיליארד דולר. בעקבות ההודעה מניית פייפאל עולה במסחר בניו יורק, בעוד שפינטרסט צוללת

פייפאל אינה מעוניינת ברכישת פינטרסט בשלב זה, כך הודיעה חברת התשלומים הדיגיטליים אתמול, בתגובה לדיווחים לפיהם היא נמצאת בשיחות לרכישת הפלטפורמה תמורת 45 מיליארד דולר. בעקבות ההודעה מניית פייפאל עולה במסחר בניו יורק, בעוד שפינטרסט צוללת.
בלומברג ניוז היה הראשון שפרסם את השיחות בין החברות ביום רביעי שעבר, ורויטרס אישרה את הדברים. מקור אמר אז לרויטרס שפייפאל הציעה לשלם 70 דולר למניה, בעיקר במניות. אך מקורות הזהירו את רויטרס מכך ששום עסקה אינה מובטחת, ושתנאיה עשויים להשתנות.

1 צפייה בגלריה
פייפאל ו פינטרסט
פייפאל ו פינטרסט
פייפאל ופינטרסט
(צילומים: שאטרסטוק)

במחיר שפורסם, עסקת פינטרסט הייתה יכולה להיות הרכישה הגדולה ביותר של חברת מדיה חברתית מאז שמיקרוסופט רכשה את לינקדאין ב-2016 תמורת 26.2 מיליארד דולר. עסקה שכזאת הייתה מאפשרת לפייפאל להנות מצמיחה גבוהה יותר במסחר האלקטרוני, כיוון שיותר ויותר צרכנים בוחרים את מוצריהם באמצעות משפיענים שמופיעים בפלטפורמות כגון אינסטגרם, טיקטוק, ופינטרסט.
פייפאל, שהייתה מהמרוויחות הגדולות ביותר ממגפת הקורונה, כבר ביצעה מספר רכישות השנה, כולל רכישה של חברת הקנה-עכשיו-שלם-אחר כך היפנית, Paidy. היא רכשה גם את Happy Returns, חברה שעוזרת לצרכנים באינטרנט להחזיר סחורה שאינם רוצים בה, בעסקה שמחירה לא פורסם, ואת אתר מציאת הקופונים Honey Science, תמורת 4 מיליארד דולר ב-2019.
פינטרסט נמצאת כיום בצומת דרכים, לאחר שאחד ממייסדיה, איוון שארפ, הודיע מוקדם יותר החודש שבכוונתו לעזוב את תפקידו כסמנכ"ל היצירתיות של החברה, כדי להצטרף ל-LoveFrom, חברה שבראשה עומד ג'וני אייב, שעיצב בעבר רבים ממוצרי אפל.