סגור

דיווח: פייפאל רוצה לרכוש את פינטרסט לפי שווי של 39 מיליארד דולר

לפי בלומברג, פייפאל דנה ברכישת מפעילת הרשת החברתית מבוססת התמונות לפי מחיר של 70 דולר למניה, גבוה ב-26% ממחיר הנעילה של מניית פינטרסט אתמול.

מניית פינטרסט מזנקת אחרי דיווח בבלומברג לפיו ענקית התשלומים פייפאל מעוניינת לרכוש את פינטרסט, שמפעילה רשת חברתית מבוססת תמונות ליצירת לוחות השראה.
לפי בלומברג, פייפאל דנה ברכישת החברה לפי מחיר של 70 דולר למניה, שמספק לפינטרסט שווי של 39 מיליארד דולר. מדובר במחיר גבוה ב-26% ממחיר הנעילה של מניית פינטרסט אתמול, שהיה 55.58 דולר. כעת קופצת מניית פינטרסט ב-10% למחיר של 61.1 דולר, ואילו מניית פייפאל נחלשת ב-3.5%.
פינטרסט הונפקה בבורסת ניו יורק לפני שנתיים וחצי, כשגייסה 1.43 מיליארד דולר לפי מחיר של 19 דולר למניה ושווי של 12.7 מיליארד דולר לחברה. מאז זינקה המניה כמעט פי שלושה, והעסקה, אם תתממש לפי השווי המדובר, תוביל אותה לזינוק של פי 3.1 בשווי תוך שנתיים וחצי בלבד.
החברה מאפשרת למשתמשים ליצור לוחות ובהם תמונות השראה שלקוחות מאתרים ברחבי הרשת, למשל בנושא עיצוב הבית או מתכונים, ומפנות אליהם.
הדיווחים על העסקה מגיעים פחות משבוע אחרי שהמייסד המשותף של פינטרסט, אוון שארפ, הודיע על תוכניותיו לעזוב את החברה כדי להצטרף ל-LoveFrom, קולקטיב יצירה שהקים ג'וני אייב, המעצב שאחרי לכמה מהמוצרים האייקונים של אפל.
שארפ הקים את פלטפורמת לוחות ההשראה ושיתוף התמונות פינטרסט ביחד עם בן סילברמן, שמשמש כמנכ"ל החברה, ועם פול סיארה שעזב את החברה ב-2012.

1 צפייה בגלריה
אפליקציית פינטרסט pinterest
אפליקציית פינטרסט pinterest
אפליקציית פינטרסט
(צילום: בלומברג)