סגור

פרל ג'אם וקלוני באחוזה של 12 מיליון דולר: מה מתכנן אובמה לחגיגות יום הולדתו ה-60

נשיא ארה"ב לשעבר יארח קרוב ל-700 איש באירוע שייערך במרתה'ס ויניארד - למרות אזהרות של אנשי ממשל ביידן מפני התאספויות גדולות בשל הקורונה. אובמה שכר כ-200 עובדים עבור האירוע שייערך בביתו שבמסצ'וסטס, אליו הוזמנו בין היתר אופרה ווינפרי, ג'ורג' קלוני וסטיבן שפילברג

נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, יארח - כך לפי דיווחים - קרוב ל-700 איש בחגיגת יום ההולדת ה-60 שלו, שתיערך במרתה'ס ויניארד; זאת, למרות אזהרות של אנשי ממשל מפני התאספויות גדולות בשל הקורונה. הנשיא ה-44 של ארה"ב שכר כ-200 עובדים לצורך האירוע שייערך בביתו שבמסצ'וסטס, אליו הוזמנו בין היתר אופרה ווינפרי, ג'ורג' קלוני וסטיבן שפילברג, כך דיווחו האתרים Axios ו-The Hill.
באירוע אמורה להופיע להקת פרל ג'אם, שאחד מחבריה יקבל תספורת מספר מקומי שנשכר במיוחד לשם כך. "זה הולך להיות גדול", אמר מקור לדה היל על האירוע של אובמה, שיום הולדתו יחול ביום רביעי. המסיבה תתקיים תחת כיפת השמיים באחוזת 12 מיליון הדולר של הנשיא לשעבר. כל האורחים יתבקשו להיות מחוסנים, ולאירוע יהיה גם "מתאם קוביד" שיוודא שכל הוראות הבטיחות מתקיימות.
2 צפייה בגלריה
פנאי ברק אובמה ואשתו מישל אובמה
פנאי ברק אובמה ואשתו מישל אובמה
ברק ומישל אובמה
(צילום: גטי אימג'ס)
המסיבה תתרחש מספר ימים לאחר שמומחי בריאות באי הקטן פרסמו המלצה לעטיית מסכות בחללים סגורים גם למחוסנים, עקב העלייה במספר מקרי ההדבקה של וריאנט הדלתא. מרתה'ס ויניארד נמצא בסמוך לפרובינסטאון, מסצ'וסטס, בה הביאה הדבקה המונית שאירעה במהלך חגיגות הרביעי ביולי לפרסום הנחיות עטיית מסכות חדשות ושנויות במחלוקת על ידי המרכז לבקרת מחלות.
2 צפייה בגלריה
ברק אובמה אחוזה 2
ברק אובמה אחוזה 2
האחוזה בה יערך האירוע
(צילום: Landvest)
למרות שאינן מפרות חוק כלשהו, מסיבות גדולות כמו זו של אובמה אינן עומדות בהנחיות הכלליות שמקודמות על ידי ממשל ביידן. פרנסיס קולינס, מנהלת מכוני הבריאות הלאומיים, אמרה אתמול שעל אנשים להשתמש ב"היגיון בריא" לפני שהם מארגנים אירועים המוניים. הנשיא הנוכחי, ג'ו ביידן, ייעדר מהמסיבה. "למרות שהנשיא ביידן אינו יכול להשתתף באירוע, הוא מצפה למפגשו הבא עם הנשיא לשעבר אובמה, בו יקבל את פניו למועדון ה'מעל-שישים', כפי שראוי", לשון ההודעה של הבית הלבן בנושא.