סגור

ענקיות הצעצועים מאטל והסברו: "נאלץ להעלות מחירים"

הכנסות החברות זינקו ברבעון האחרון מעל לתחזיות ליותר ממיליארד דולר, אך בעיות בשרשראות אספקה ועליית מחירי חומרי גלם יובילו להתייקרויות. מנכ"ל מאטל: "מינפנו את הגודל והקשרים שלנו כדי לפתור חלק מהבעיות"

ענקיות הצעצועים מאטל והסברו הן האחרונות להצטרף לאזהרות מפני השפעות המגפה העולמית על שרשראות האספקה ועלויות הייצור.
מאטל דיווחה שלשום כי תיאלץ להעלות מחירים של מוצריה לקראת חג המולד, זאת בעקבות עליית מחירי חומרי גלם והוצאות ההובלה בדרכי הים. במקביל, יצרנית בובות הברבי דיווחה על מכירות גבוהות מהתחזיות עבור הרבעון השני. בדומה למתחרה הסברו, שפירסמה את תוצאות הרבעון בתחילת השבוע, מאטל מתאוששת מפגיעת הקורונה, שהביאה לסגירה של חנויות פיזיות ברחבי העולם ולפגיעה חמורה בתהליכי הייצור וההובלה. "המחירים יעלו במחצית השנייה של השנה", אמר שלשום מנכ"ל מאטל ינון קרייז בשיחה עם הבי.בי.סי, עם פרסום תוצאות הרבעון. לדבריו, החברה טרם החליטה אילו מוצרים יושפעו מכך. קרייז מיהר להדגיש כי מאטל אינה היחידה שמעלה מחירים. "בתעשייה שלנו כולם עושים זאת, ואיש לא מופתע מכך", אמר.
1 צפייה בגלריה
בובות בארבי מאטל
בובות בארבי מאטל
בובות בארבי
ההכנסות נטו של החברה זינקו ב־40% ברבעון בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ל־1.03 מיליארד דולר, זאת בזכות עלייה של 46% בחיובים על הזמנות של בובות ברבי, המותג הגדול ביותר של מאטל, וזינוק של 67% בחיובים על צעצועי המותג הוט ווילז.
חברות בתעשיות רבות בעולם חוות קשיים בפעילות בגלל עיכובים במשלוחים הימיים שנוצרו בעקבות המגפה. קרייז אמר כי מאטל נתקלה בבעיות בשרשרת האספקה בגלל פקקים במערך התובלה, אך הוסיף כי גודלה של החברה וקשריה בתעשייה סייעו לה להתמודד עם המצב. "הצלחנו למנף את הגודל שלנו ואת השותפויות שלנו עם ספקים ושותפים קמעונאיים ולפתור כמה מהבעיות הללו, כך שלא היתה לכך השפעה על העסקים שלנו ברבעון השני", אמר.
המתחרה הסברו דיווחה גם היא על תוצאות טובות מהצפוי, לאחר שההכנסות נטו זינקו ב־54% להיקף גדול יותר משל מאטל — 1.32 מיליארד דולר. הסברו אמרה גם כי בכוונתה להתמודד עם בעיות בשרשרת האספקה שנוצרו בגלל המגפה באמצעות הגדלת יכולות השינוע של מוצריה והגברת קצב תהליכי הייצור.
בשנים האחרונות, מאטל גיוונה את היצע בובות הברבי כדי לקלוע לטעמים המשתנים של התקופה, עם בובות המבוססות על דמויות מעוררות השראה. כך למשל, החודש היא השיקה בובה בדמותה של כוכבת הטניס נעמי אוסקה, לרגל המשחקים האולימפיים.
מאטל צופה כי תכני ברבי בנטפליקס, סרט ברבי בכיכובה של מרגו רובי, כמו גם משחק וידיאו חדש המבוסס על הוט ווילז, יסייעו בשמירה על הפופולריות של המותגים השנה.