סגור
קן גריפין מייסד סיטאדל
קן גריפין מייסד סיטאדל. הרווארד צריכה לחנך את הסטודנטים להיות מנהיגים (צילום: REUTERS /Mike Blake)

התורם הגדול ביותר של הרווארד עוצר את תמיכתו באוניברסיטה: "מייצרים פתיתי שלג יללנים"

קן גריפין, שהונו האישי נאמד ב-36.8 מיליארד דולר, הודיע כי יפסיק את התרומות עד שלא יבוצעו שינויים באוניברסיטה היוקרתית. הוא מצטרף לתורמים גדולים נוספים, ביניהם ביל אקמן ולן בלווטניק. בשנה שעברה תרם 300 מיליון דולר

התורמים ממשיכים לנטוש את הרווארד. קן גריפין, הנחשב לאחד התורמים הגדולים לאוניברסיטת היוקרה, הודיעה כי יפסיק את תמיכתו הפיננסית כל עוד לא יבוצעו שינויים בהתנהלות, כך לפי דיווח בבלומברג. "אני לא מעוניין לתמוך במוסד", אמר בכנס שנערך אתמול (ג') במיאמי. הוא הוסיף כי על האוניברסיטה להבהיר כי היא "תחזור לתפקידה כמי שמחנכת צעירים וצעירות אמריקאיים להיות מנהיגים ולפתור בעיות".
גריפין תרם בשנה שעברה להרווארד 300 מיליון דולר, ובעקבות זאת נקרא מבנה הפקולטה לאמנויות על שמו. הוא מצטרף לשורה של תורמים עשירים, ביניהם ביל אקמן, עידן עופר, לס וקסנר ולן בלווטניק, שהכריזו על הפסקת התרומות בשל תגובת האוניברסיטה לתקריות אנטישמיות בקמפוס מאז מתקפת החמאס ב-7 באוקטובר. בהודעתו על הפסקת התרומות התלונן גריפין גם על כך שבהרווארד מייצרים "פתיתי שלג יללנים" במקום מנהיגים.
גריפין הוא המייסד של קרן הגידור סיטדל, הנחשבת לאחת הקרנות המוצלחות ביותר, והונו האישי מוערך ב-36.8 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.
מהרווארד לא התקבלה עדיין תגובה על הדברים.
בחודש שעבר התפטרה נשיאת הרווארד קלודין גיי לאחר שהואשמה בפלגיאט. גיי ספגה ביקורת נוקבת על עדותה בקונגרס, שבה סירבה לגנות באופן חד משמעי קריאות לרצח יהודים. במקביל, משרד החינוך האמריקאי פתח בחקירה לגבי אפליה ואנטישמיות בהרווארד ובאוניברסיטאות נוספות.
בהרווארד תלויים בתרומות בין השאר לתשלום חלק מההוצאות. הקרן המנהלת את התרומות רשמה בעשור האחרון החזר שנתי של 8.2%. בשנה הפיסקלית האחרונה, 37% מההכנסות של הרווארד הגיעו מרווחי הקרן.