סגור
אופנה שיין Shein
שיין. מגדילה את הנוכחות בבריטניה (צילום: Richard A. Brooks/AFP)

דיווח: שיין ניהלה מגעים לביצוע ההנפקה שלה בלונדון

בסקיי ניוז דיווחו שיו"ר ענקית האופנה המקוונת נפגש בשבוע שעבר בבירה הבריטית עם בכירים ב-LSE בנוגע לאפשרות לבצע את ההנפקה המיוחלת בממלכה, זאת על אף שבחודש שעבר הגישה החברה תשקיף חסוי לקראת הנפקה בארה"ב

ענקית האופנה המקוונת, שיין ניהלה מגעים עם בורסת לונדון (LSE) לגבי הנפקה אפשרית בבריטניה, כך לפי דיווח בסקיי ניוז המתבסס על אנשים המעורים בנושא. לדבריהם, יו"ר שיין דונלד טאנג נפגש בשבוע שעבר בלונדון עם בכירים בבורסה ובעלי עניין אחרים בכלכלה הבריטית. הדיונים ככל הנראה התמקדו באפשרות של ביצוע הנפקה בבריטניה.
משיין ומבורסת לונדון סירבו להגיב על הדיווח.
שיין הסינית מתכננת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) ובחודש שעבר דיווחו ברויטרס כי החברה הגישה תשקיף חסוי לקראת הנפקה בארה"ב. לפי אותו דיווח, גולדמן זאקס, ג'יי.פי מורגן ומורגן סטנלי נבחרו לשמש כחתמים המובילים בהנפקה, שתוכננה לשנה הבאה. על אף הדיונים בבריטניה גם כעת ההערכה היא כי ההנפקה תתבצע בסופו של דבר בארה"ב. זו צפויה להיות אחת ההנפקות הגדולות בעשור האחרון.
החברה הוקמה בסין ב-2012, אך כיום רשומה בסינגפור. היא הוערכה ב-64 מיליארד דולר בסבב גיוס הון במאי, ירידה של שליש לעומת שנה קודם לכן, אז הייתה שווה יותר מהיריבות H&M ואינדיטקס, הבעלים של זארה - ביחד.
שיין פועלת ביותר מ-150 מדינות ברחבי העולם. היא זוכה לפופולריות גדולה במיוחד בארה"ב. בחודשים האחרונים החברה פועלת גם להגדלת הנוכחות שלה בבריטניה, זאת לאחר שרכשה את מותג האופנה Missguided.
ב"וול סטריט ג'ורנל" דיווחו בחודש שעבר כי הרווח הנקי של שיין עמד בשנה שעברה על 800 מיליון דולר, וכי בחברה עדכנו את המשקיעים כי רשמו רווחי שיא בשלושת החודשים הראשונים של 2023.