סגור

מנסים לבלום את הקורונה: מועדוני הלילה בפריז ייסגרו לחודש

ראש הממשלה הודיע על הרחבת חובת עטיית המסכות גם בבתי ספר, קרא לבתי עסק לעודד עבודה מהבית והמליץ לבטל מסיבות כריסמס במשרדים

הממשלה בצרפת הורתה על סגירת מועדוני הלילה למשך חודש, במסגרת המאמצים לבלום את העלייה בתחלואת הקורונה בעיקר בקרב צעירים, שכבר גורמת עומס על בתי החולים.
לפי דיווח באתר פרנס 24, ראש הממשלה ז'אן קסטקס הודיע על המהלך וכן על הרחבת חובת עטיית המסכות גם בבתי ספר. "לכולנו היתה הנטייה להוריד את המגננות", אמר קסטקס שבעצמו סיים לאחרונה שבוע בידוד לאחר שהיה במגע עם חולה מאומת. עם זאת, בממשלה החליטו לא להטיל הגבלות מחמירות יותר בשלב זה גם לא על אנשים לא מחוסנים, כפי שעשו לאחרונה בגרמניה.
2 צפייה בגלריה
מועדון לילה ב פריז צרפת Crazy horse
מועדון לילה ב פריז צרפת Crazy horse
מועדון הלילה Crazy horse בפריז
(צילום: שאטרסטוק)
בשל המצב, קסטקס קרא לבתי עסק לעודד עבודה מהבית והמליץ לבטל אינטראקציות חברתיות כמו מסיבות כריסמס במשרדים. "המצב מחייב מאמץ מצד כל אחד מאיתנו וגם מאמץ קולקטיבי", אמר לעיתונאים בסיום פגישת קבינט. עם זאת, "עוד לא הגיעה העת להטלת סגר נוסף", הוסיף. אחת הסיבות לכך היא שיעור התחסנות של קרוב ל-90% בקרב האוכלוסייה הבוגרת בצרפת.
2 צפייה בגלריה
ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס
ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס
ראש ממשלת צרפת, ז'אן קסטקס
(צילום: AFP)
קסטקס ציין כי אם ועדת היועצים למשרד הבריאות תאשר מתן החיסונים יורחב לילדים בגילבני 12-5. הרשויות בצרפת דיווחו על ממוצע של 43 אלף נדבקים חדשים ביום ומעל 12 אלף איש מאושפזים בשל סיבוכי הקורונה, המספר הגבוה ביותר מאז אוגוסט.