סגור

גולדמן זאקס: הבנקאים הבכירים יוכלו לקחת ימי חופשה ללא הגבלה

תכנית "החופשה הגמישה", שנכנסה לתוקף ב-1 במאי, מסירה את המגבלה על מספר ימי החופשה שיכולים לקחת אנשי הסגל הבכירים, ומתירה להם "לקחת חופש מתי שהם צריכים, ללא מכסה קבועה מראש". בשנה הבאה מתכנן הבנק האמריקאי להכניס לתוקף דמי חופשה מינימליים ל-15 יום לכל עובדיו, עם שבוע אחד של חופשה רצופה לפחות מדי שנה

גולדמן זאקס יאפשר לבנקאים הבכירים שלו לקחת ימי חופשה ללא הגבלה, כך על פי מסמך שהודלף לעיתון "הטלגרף".


תוכנית "החופשה הגמישה", שנכנסה לתוקף ב-1 במאי, מסירה את המגבלה על מספר ימי החופשה שיכולים לקחת אנשי הסגל הבכירים, ומתירה להם "לקחת חופש מתי שהם צריכים, ללא מכסה קבועה מראש". בשנה הבאה מתכנן הבנק האמריקאי להכניס לתוקף דמי חופשה מינימליים ל-15 יום לכל עובדיו, עם שבוע אחד של חופשה רצופה לפחות מדי שנה.
1 צפייה בגלריה
מטה גולדמן זאקס ב ניו יורק
מטה גולדמן זאקס ב ניו יורק
מטה גולדמן זאקס בניו יורק
(צילום: בלומברג)
"כחברה אנו מחויבים לתת לאנשינו הטבות בהתאם למעמדם, ולתמוך בבריאותם ועמידותם", כך לפי המסמך שהודלף. "בעודנו ממשיכים לדאוג לאנשינו בכל שלב בקריירה שלהם, ומתמקדים בחוויה של שותפינו ומנהלינו, אנו שמחים להודיע על תגבורים ושינויים בתוכנית החופשות הגלובלית שלנו כדי לתמוך בלקיחת יותר חופש למנוחה וטעינה מחדש".
המדיניות החדשה עשויה לאזן חלקית את שעות העבודה הארוכות שמשקיע כוח העבודה של החברה, שבה אפילו עובדים זוטרים משתכרים יותר מ-120 אלף דולר בשנה. בסקר פנימי בקרב העובדים הזוטרים של החברה שנעשה בשנה שעברה תוארו תנאי עבודה "לא אנושיים", שכללו שבוע עבודה של 100 שעות. המהלך בא גם בניגוד לביטול הטבות הקורונה בשבועות האחרונים, כולל הגישה החופשית שניתנה לעובדים לחדר הכושר של החברה.
המהלך של גולדמן בא בעקבות החלטות דומות של חברות פיננסיות מרכזיות שנועדו לפתות כישרונות ולהעלות את שיעור שימור העובדים בשוק עבודה שהולך ונעשה יותר תחרותי. אתר ביזנס אינסיידר דיווח מוקדם יותר שחברת PwC תסגור את משרדיה למשך שבועיים בשנה כדי לאפשר לעובדים להיטען מחדש. גם חברות ייעוץ כמו מקנזי ובוסטון קונסלטינג מרחיבות את ההטבות לעובדיהן כדי לשמרם.