סגור
משבר אקלים

פייסבוק: "כל הפעילות שלנו עברה לאנרגיות מתחדשות"

לדברי החברה, "בתוך שלוש שנים הפחתנו את פליטות גזי החממה שלנו ב-94%"; אפל תשתתף בהשקת קרן של 200 מיליון דולר לשיקום יערות והוצאת פחמן מהאטמוספירה

פייסבוק הודיעה כי השלימה את העברת כל הפעילות שלה לתשתיות אנרגיה מתחדשת והצליחה להגיע ב-2020 לאיזון מלא בפליטות גזי החממה שלה. הודעת החברה בשבוע שעבר התפרסמה לקראת יום כדור הארץ שיצוין ביום חמישי הקרוב.
במקביל, אפל הודיעה שתשתתף בהשקת קרן של 200 מיליון דולר שמיועדת לשיקום יערות והוצאת פחמן מהאטמוספירה.
לפני כשנתיים וחצי התחייבה פייסבוק להעביר את כל הפעילות שלה ל-100% אנרגיה מתחדשת עד 2020. עתה, בהודעה שפרסמה החברה היא מדווחת שהצליחה לעמוד ביעד זה. "הפעילות של פייסבוק נתמכת ב-100% אנרגיות מתחדשות ואפסנו את הפליטות שלנו", נמסר. "בתוך שלוש שנים הפחתנו את פליטות גזי החממה שלנו ב-94%, ועברנו את היעד להפחתתן ב-75%".

2 צפייה בגלריה
מארק צוקרברג יו"ר ו מנכ"ל פייסבוק ראיון CNN
מארק צוקרברג יו"ר ו מנכ"ל פייסבוק ראיון CNN
מארק צוקרברג נשיא ומנכ"ל פייסבוק
(תמונה: CNN)
פייסבוק הוסיפה שהיא אחת מהקנייניות התאגידיות הגדולות ביותר של אנרגיה מתחדשת: "יש לנו חוזים לרכישת 6 גיגה-וואט של אנרגיית רוח ושמש ב-18 מדינות בארה"ב וב-5 מדינות אחרות. כל 63 הפרויקטים הם חדשים ונמצאים באותה רשת חשמל כמו הדאטה סנטרים שבהם הם תומכים".
ענקית הטכנולוגיה עדיין צריכה לעמוד ביעד של הגעה עד 2030 לאפס פליטות בפעילויות העסקיות שקשורות להפקת המוצרים שלה, כמו ייצור מוצרי החומרה השונים או נסיעות עסקיות של בכיריה.
אפל בשת"פ עם קרן לשיקום יערות
בתוך כך אפל, שהשלימה מעבר לאנרגיה מתחדשת כבר ב-2018 , הכריזה של שיתוף פעולה עם גולדמן סאקס וארגון Conservation International, במסגרתו תוקם קרן של 200 מיליון דולר לשיקום יערות והסרת פחמן, תוך ייצור החזר כספי למשקיעים. הקרן מציבה יעד של הוצאת מיליון טונות פחמן מהאטמוספירה מדי שנה, שווה ערך לפליטות הפחמן של 200 אלף מכוניות.

2 צפייה בגלריה
שריפות יער סיביר רוסיה באזור קרסנויארסק
שריפות יער סיביר רוסיה באזור קרסנויארסק
שריפות יער בסיביר
(צילום: רויטרס)

"הטבע מספק כמה מהכלים הטובים ביותר להסרת פחמן מהאטמוספירה", אמרה סגנית נשיא אפל לסביבה, מדיניות ויוזמות חברתיות, ליסה ג'קסון, בהודעה לעיתונות ."יערות, ביצות וערבות מושכים פחמן מהאטמוספירה ומאחסנים אותו באופן קבוע באדמה, בשורשים ובענפים. באמצעות קרן שמייצרת החזק כספי והשפעה אמיתית ומדידה, אנחנו מקווים לחולל שינוי רחב יותר בעתיד לעודד השקעה בהסרת פחמן בכל העולם".
הקרן מוקמת כחלק מהמאמץ הרחב יותר של אפל להגיע לאיזון מלא בפליטות הפחמן בכל שרשרת המוצר והפעילות שלה עד 2030. החברה מתעדת לצמצם ישירות את פליטות הפחמן בשרשרת האספקה שלה ב-75%, ולהתמודד עם 25% הנותרים באמצעות הסרת פחמן.