סגור

האם לבריטים יגמר מלאי האלכוהול בחג המולד המתקרב?

המחסור בנהגי משלוחים בממלכה משפיע על כל תחומי החיים, ועתה מזהירים בענף האלכוהול והיין כי הדבר עשוי גם לגרום למחסור בחנויות ולעליות מחירים

המחסור בנהגי משלוחים בבריטניה ממשיך לתת את אותותיו, והחנויות במדינה עלולות להגיע לחג המולד הקרוב ללא מלאי מספק של אלכוהול ויין.


האזהרה פורסמה במכתב שנשלח בשבוע שעבר ע"י איגוד היין והאלכוהול הבריטי לשר התחבורה, גרנט שאפס. על המכתב חתמו 48 חברות באיגוד, כולל יצרנית השמפניה והקוניאק מואט הנסי (Moet Hennessy).

1 צפייה בגלריה
שמפניה Moet צרפת
שמפניה Moet צרפת
שמפניה מואט
(צילום: רויטרס)


"זהו נושא דחוף עבור עסקינו, וחיוני שממשלת בריטניה תנקוט בצעדים מיידיים כדי למזער את השפעת המחסור בנהגים לפני תקופת חג המולד", כך נכתב.
לפי כתבה ב-CNN, התעשייה זקוקה לעזרה בצורת שינוע משופר של מטען מנמלים, כמו גם עדכונים קבועים מהממשלה בנוגע לקצב מבחני הנהיגה ברכב כבד ומתן הרשיונות לנהגים חדשים.
האיגוד גם קרא לממשלה להאריך בשנה את תכנית הוויזה הזמנית שמאפשרת לנהגים מחוץ למדינה לעבוד בה. התוכנית בת שלושת החודשים אמורה לפוג ב-28 בפברואר בשנה הבאה. "אנחנו כבר רואים עיכובים רציניים במשלוחי יין ואלכוהול, מה שמעלה את המחירים ומגביל את טווח המוצרים הזמינים לצרכנים בבריטניה", כך כתב האיגוד.
ב-2019, 54% מהבגירים באנגליה דיווחו ששתו אלכוהול לפחות פעם אחת בשבוע, על פי מחקר שהוזמן ע"י הפרלמנט הבריטי.