סגור

ביידן רוצה יותר: רוב בסנאט להעלאת מס החברות ל-25%

נשיא ארה"ב מעוניין להעלות את שיעור המס ל-28%, במטרה לממן את תוכנית התשתיות בהיקף 2 טריליון הדולרים שהגה; מס החברות הנוכחי עומד על 21%. העלאת שיעור מס החברות ל-25% צפויה להכניס לארה"ב 600 מיליארד דולר ב-15 שנה. ביידן: "אני לא מנסה להעניש מישהו"

נציגי המפלגה הדמוקרטית בסנאט יבקשו, ככל הנראה, להעלות את מס החברות ל-25% בלבד - פחות מהשיעור שבו מעוניין נשיא ארה"ב ג'ו ביידן - 28%. לדברי ביידן, המס יעזור לממן את תוכנית התשתיות בהיקף 2 טריליון הדולרים שהגה. מס החברות הנוכחי עומד על 21%.
הנשיא ביידן חזר על קריאתו להעלאת שיעור המס ל-28% בדברים שאמר החודש בעת הצגת תוכניתו, שלדבריו "תחזיר את ארה"ב למסלול". הנשיא טראמפ הוריד את מס החברות מ-35% ל-21% ב-2017. "אני לא מנסה להעניש מישהו, אבל לעזאזל, אולי זה בגלל שאני מגיע משכונת מעמד בינוני, נמאס לי מהניצול של האנשים מהשורה", אמר ביידן.
בדברים שנשא הוא ביקר גם חברות שאינן משלמות מספיק מסים פדרליים, והזכיר דו"ח שפורסם לאחרונה ולפיו 55 חברות, חלקן חברות ענק, לא שילמו כלל מס הכנסה בשנה האחרונה - כולל נייק ופדאקס. "זה פשוט לא הוגן. זה לא הוגן כלפי משלם המסים האמריקאי. אנחנו הולכים לנסות לשים לזה סוף", הוא אמר, והוסיף שהוא "פתוח" למשא ומתן על שיעור מס נמוך מזה שהציע.
1 צפייה בגלריה
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
(צילום: אי.אף.פי)
פקידים בבית הלבן וקבוצות של אנשי עסקים אמרו מוקדם יותר החודש שביידן, המחוקקים והתאגידים יכולים להגיע להסכמה על מס של 25%. על ידי שינוי שיעור המס מ-21% ל-25% ארה"ב צפויהלהכניס 600 מיליארד דולר ב-15 שנה. עם זאת, זה לא צפוי להספיק לכסות את תוכנית מקומות העבודה האמריקאיים בהיקף 2 טריליון הדולרים של ביידן, שלדבריו אמורה להיות ממומנת במשך 15 שנה על ידי מס בשיעור של 28%, בנוסף למס תאגידים גלובלי מינימלי של 21% שיוטל על חברות שמחזירות משרות לארה"ב.