סגור

בעקבות שנגחאי: הגבלות קורונה גם בבייג'ינג

כחלק מהמאמצים לבלום את ההתפרצות הקשה מתחילת המגפה, הוטלו מגבלות חדשות בבירת סין בחג שחל מה-1 במאי, כולל דרישה להצגת בדיקת קורונה שלילית במקומות ציבוריים ואיסור ישיבה במסעדות; שנגחאי בסגר יותר מחודש, אולם נראה שחלה בלימה בהתפשטות הקורונה


לאחר ההגבלות בשנגחאי: מסעדות ברחבי בייג'ינג נדרשות להפסיק באופן זמני להושיב אנשים בתוכן, ותושבי העיר נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית בכניסה למרחבים ציבוריים כמו קניונים, חנויות ואטרקציות - כך לפי הודעה שפרסמו הרשויות וכחלק מהמאמצים הנרחבים לבלימת התפשטות הקורונה בעיקר לנוכח חגיגות ה-1 במאי הנמשכות חמישה ימים.


בסוכנות הידיעות AFP דיווחו כי מדובר לרוב באחת מהחופשות העמוסות ביותר מבחינת נסיעות במדינה, אך התפרצות הקורונה החמורה ביותר מאז החלה המגפה תותיר קרוב לוודאי רבים בבתים.

2 צפייה בגלריה
שוק מזון ב בייג'ינג סין סגור קורונה
שוק מזון ב בייג'ינג סין סגור קורונה
שוק מזון בבייג'ינג סגור בקורונה
(צילום: רויטרס)

בהתאם, הרשויות בבייג'ינג הודיעו כי יגבילו אף יותר את הגישה למרחבים ציבוריים, ובשבוע הנוכחי מסעדות יורשו להציע רק שירותי משלוחים. הרשויות בעיר הדגישו כי כבר הכינו 4,000 מיטות בתי חולים זמניות המיועדות לרוב לנדבקים עם סימפטומים קלים, וכן הם מאיצים את הקמת מתחמי בידוד גדולים יותר.
החל מה-5 במאי יהיה צורך להציג בדיקת קורונה שלילית מהשבוע האחרון על מנת להיכנס "למרחבים הציבוריים ולעלות על תחבורה ציבורית", כך על פי ההנחיות שפורסמו ברשת החברתית WeChat. עבור פעילויות כמו אירועי ספורט ונסיעות מאורגנות, המשתתפים ידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית מה-48 השעות לפני, וכן תעודת התחסנות.

2 צפייה בגלריה
תושבת שנגחאי נבדקת לנגיף הקורונה במסגרת מבצע בדיקה קורונה המוני בעיר
תושבת שנגחאי נבדקת לנגיף הקורונה במסגרת מבצע בדיקה קורונה המוני בעיר
תושבת שנגחאי נבדקת לנגיף הקורונה במסגרת מבצע בדיקה קורונה המוני בעיר
(צילום: גטי אימג'ס)

ביום שבת אובחנו במדינה יותר מ-10,700 נדבקים חדשים בקורונה, מרביתם במרכז הפיננסי שנגחאי, הנמצאת תחת סגר כבר למעלה מחודש. עם זאת, הרשויות בעיר דיווחו אתמול כי כל המקרים החדשים אובחנו באזורים שתחת בידוד, דבר שעשוי להצביע על כך שההתפשטות נבלמת. כמו כן, ציינו הרשויות כי מאות חברות אושרו לשוב לעבודה סדירה.
בבייג'ינג דיווחו הרשויות על 54 נדבקים חדשים ביום שבת.