סגור
מפעל מכוניות טסלה
מפעל של טסלה (צילום: רויטרס)

בגלל הפונט בנורות האזהרה: ריקול לכמעט כל מכוניות טסלה בארה"ב

יצרנית המכוניות החשמליות הודיעה על ריקול ל-2.2 מיליון מכוניות. הסיבה: הגודל השגוי של האותיות בנורות האזהרה מגדיל את הסיכון לתאונה. הריקול כולל את כל דגמי טסלה, כולל S, X, מודל 3 מהשנים 2023-2017, Y, והסייברטראק מ-2024. לפני חודשיים ביצעה ריקול ל-2 מיליון מכוניות בגלל בעיות במערכת הטייס האוטומטי

טסלה הודיעה על ריקול ל-2.2 מיליון כלי רכב, או כמעט כל המכוניות החשמליות שלה בארצות הברית, עקב גודל אותיות שגוי של נורות האזהרה, שמגדיל את הסיכון לתאונה. כך הודיעה הרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים (NHTSA) היום. מדובר ביותר מ-2.03 מיליון כלי הרכב להם ביצעה טסלה ריקול בארה"ב לפני חודשיים, שהיה הריקול הגדול ביותר עד אז, על מנת להתקין אמצעי בטיחות במערכת הטייס האוטומטי לסיוע מתקדם לנהגים.
טסלה כבר נמצאת על הרדאר של ה-NHTSA בשל המערכת האוטונומית לסיוע לנהגים שלה, המאפשרת לכלי הרכב לנהוג, להאיץ ולבלום אוטומטית בנתיב שבו הם נמצאים. הריקול הנוכחי כולל את כל הדגמים של טסלה, כולל S, X, מודל 3 מהשנים 2017-2023, Y, והסייברטראק מ-2024, לדברי ה-NHTSA.
"חיוויי אזהרה עם אותיות קטנות מדי עלולים להקשות על קריאת מידע בטיחות קריטי בתצוגת הנהג, ולהגדיל בכך את הסיכון לתאונה", לדברי הרגולטור האמריקאי. טסלה החלה להפיץ עדכון תוכנה מקוון בחינם ב-23 בינואר, כדי לתקן את הבעיה, לדבריו. עדכון התוכנה אמור להגדיל את האותיות של מחווני האזהרה הוויזואליים במקרים של בלימה, חניה והפעלת מערכת ה-ABS שמונעת את נעילת הבלמים. תקן בטיחות כלי הרכב הממונעים הפדרלי מספר 135 דורש שמחווני האזהרה בכלי רכב המצוידים בבלמים הידראוליים יהיו בגובה של לפחות 3.2 מילימטרים, או שמינית אינץ'. התקן דורש גם צבעים ניגודיים עבור סימני האזהרה הכתובים והגרפיים לעומת הרקע, כאשר אחד מהשניים חייב להיות אדום.
יחידות הסייברטראק של טסלה שנמצאות בתהליך ייצור החלו לקבל עדכון תוכנה כדי לתקן את הבעיה, לדברי הדוח.
הריקול הנוכחי הוא הראשון הכולל את משאית הפיק-אפ החשמלית שטסלה החלה למסור ללקוחות בנובמבר האחרון. החנויות ונקודות השירות של החברה שבסיסה באוסטין, טקסס, יחלו לקבל הודעה בנושא אחרי ה-31 בינואר, ובעלי המכוניות יקבלו את ההודעה בדואר, לדברי הדו"ח.
טסלה הודיעה באחרונה על עוד ריקולים - בסוף דצמבר היה זה ריקול ל-120 אלף מכוניות בארה"ב בשל בעיה בנעילת הדלתות שעלולות להיפתח בתאונה, ובינואר היה זה ריקול ל-1.6 מיליון מכוניות בסין בשל בעיות בתוכנת ההיגוי האוטומטי וכן במערכת נעילת הדלתות.