סגור

"נשיג הסכם על מס חברות עולמי מינימלי בקרוב מאוד"

כך העריך היום שר האוצר הגרמני אולף שולץ, המשתתף בכינוס שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של ה-G-20 המתקיים בוונציה. "אנחנו באמת בדרך להסכם", אמר שולץ והביע תקווה ששינויי המס ייכנסו לתוקף עד 2023

"דיל" בנושא בנושא רפורמת המסים הגלובלית תושלם בקרוב מאוד, כך העריך היום (ו') שר האוצר הגרמני אולף שולץ בשיחה עם CNBC.
שולץ הוסיף כי הוא מקווה ששינויי המס ייכנסו לתוקף עד 2023. "עכשיו אנחנו באמת בדרך לעסקה," אמר שולץ.. "נגיע להסכם כאן ב-G-20, כל המדינות מסכימות על אותו רעיון של מיסוי מינימלי גלובלי. זה יהיה תהליך שיסתיים בקרוב מאוד".
רפורמת המס העולמית נמצא במוקד כינוס שרי האוצר ונגידי הבנקים של 20 הכלכלות הגדולות, המתקיים בסוף השבוע בוונציה.
2 צפייה בגלריה
נגידת הבנק המרכזי האירופי כריסטין לגארד
נגידת הבנק המרכזי האירופי כריסטין לגארד
נגידת הבנק המרכזי האירופי כריסטין לגארד מגיעה למפגש ה-G-20 בוונציה, היום
(AP)
הכינוס מתקיים לאחר שרק בשבוע שעבר הסכימו 130 מדינות למתווה מס החברות הגלובלי המינימלי שהציג ה-G-7 ביוני. פרקטיקה זו מאפשרת לתאגידי ענק להעביר את הרווחים שלהן למדינות עם שיעורי מס נמוכים מאוד או כאלה שבהן ניתן לבצע תרגילים חשבונאיים הפועלים לטובתם.
"שינוי השלטון בוושינגטון היוו פריצת דרך משמעותית בתחום הזה, ואני ממש בטוח שיהיה לנו את ההסכם שאנחנו צריכים להגיע אליו בנקודת הזמן הזאת כאן בוונציה", אמרה נדיה קלוויניו, שרת הכלכלה של ספרד.
2 צפייה בגלריה
שר האוצר הגרמני אולף שולץ מתראיין בפסגת ה-G20 בוונציה
שר האוצר הגרמני אולף שולץ מתראיין בפסגת ה-G20 בוונציה
שר האוצר הגרמני אולף שולץ מתראיין בפסגת ה-G20 בוונציה
(AP)
ממשל ביידן דוחף להסכם מיסוי גלובלי מאז היכנסו של הנשיא לתפקיד. בדרך זו מקווים שרי האוצר והנגידים המרכזיים למצוא דרכי מימון חדשות להתמודדות עם ההשפעות הכלכליות של משבר הקורונה.
וופק הוקסטרה, שר האוצר ההולנדי, אמר גם הוא ל-CNBC כי הוא "אופטימי" ביחס ליכולת להשיג עסקה בסוף השבוע. "מה שאני שומע מעמיתי הוא שכולם למעשה די חיוביים לגבי זה, ולכן ככל הנראה נוכל להתקדם צעד נוסף", אמר.
עם זאת, קומץ מדינות עדיין סקפטיות לגבי היכולת להשיג הסכם, בעיקר אירלנד והונגריה, ועדיין לא ברור אם ביידן יצליח לשכנע בדבר נחיצות ההסכם את הקונגרס, שחלוק בדבר היתרונות של העסקה.
כשנשאל מה יוצע לאירלנד ולהונגריה כדי לשכנע אותן לחתום על ההסכם, אמר שולץ כי הוא בטוח שהשיחות יצליחו. עם זאת, הוא לא פירט שום הצעה ספציפית בעניין זה. אירלנד ידועה בכך שהיא מציעה מס חברות נמוך בשיעור 12.5%, ​​והסכם המס העולמי עלול לערער על כך.
הונגריה נמצאת במצב דומה עם מס חברות בשיעור של 9%. בשיחה עם CNBC ביוני אמר שר האוצר של אירלנד פשאל דונוהו כי הוא מעניין בפשרה עם השותפים הבינלאומיים.