סגור

אחרי פחות מחודש: טראמפ סוגר את הבלוג האישי

נשיא ארצות הברית לשעבר העלה את הבלוג כתגובה להחלטת הרשתות החברתיות לחסום אותו; יועצו נשאל אם טראמפ יצטרף לפלטפורמה אחרת, וענה: "למעשה זה נכון. תמשיכו לעקוב"


זה היה מהר: הבלוג של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ירד מהרשת – ולא צפוי לחזור. הבלוג עלה לאוויר באתר של טראמפ לפני פחות מחודש תחת השם From the Desk of Donald J. Trump.


טראמפ העלה את הבלוג האישי כתגובת נגד להחלטה של הרשתות החברתיות המובילות לחסום את פעילותו בפלטפורמות שלהן. היום פרסם דובר מטעמו את ההודעה על הפסקת הפעילות.
"הוא לא יחזור. זה היה בסך הכל כלי מסייע לפעולות הנרחבות יותר שעבדנו עליהן ושאנחנו ממשיכים לעבוד עליהן", אמר היועץ הבכיר של טראמפ ג'ייסון מילר (Jason Miller) במענה לשאלת CNBC.
אולם בהמשך נשאל מילר אם ההחלטה על סגירת הבלוג נעשתה כצעד מקדים לקראת הצטרפות לפלטפורמה חברתית אחרת. על כך הוא ענה: "למעשה, זה נכון. תמשיכו לעקוב".


1 צפייה בגלריה
דונלד טראמפ נאום ניצחון מוקדם בחירות לנשיאות 2020
דונלד טראמפ נאום ניצחון מוקדם בחירות לנשיאות 2020
טראמפ
(צילום: איי פי)

מיד כשנחשף הבלוג בתחילת מאי נראה היה שהפלטפורמה החדשה רחוקה מלספק לטראמפ כלי חזק מספיק נגד הרשתות החזקות הקיימות. בשעתו אמר מילר כי "זהו כלי נהדר למעקב אחר ההצהרות של טראמפ", אך הדגיש כי "זו אינה פלטפורמת רשת חברתית חדשה".
פייסבוק וטוויטר החליטו לא לאפשר לנשיא לשעבר לפרסם פוסטים ברשתות שלהן בעקבות הפשיטה של תומכיו על קפיטול היל ב-6 בינואר – לטענת מתנגדיו לאחר שהוא בעצמו עודד אותם לפעולה נגד הרשויות שקבעו כי הפסיד בבחירות.
עוד לפני כן זכו כמה מהפוסטים שלו לתיוג אזהרה מצד טוויטר, בין היתר כשחזר וטען כי ההכרעה בבחירות ב-3 בנובמבר התקבלה באופן פסול ולא חוקי. טראמפ מעולם לא הכיר בניצחונו של הנשיא ביידן בבחירות.
טראמפ תקף שוב ושוב את פייסבוק ואת טוויטר וכן אמצעי תקשורת מסורתיים, וטען נגדם כי הם כלי שרת בידי הכוחות הדמוקרטיים הפרוגרסיביים, המפעילים צנזורה נגד הימין הקונסרבטיבי האמריקאי.