סגור

הרשת החברתית החדשה של טראמפ עלתה לאוויר - וזה רק בלוג

אחרי חודשים בהם הבטיח נשיא ארה"ב לשעבר - שהושעה בינואר האחרון מפייסבוק ומטוויטר - רשת חברתית משלו, הושק אתמול החלק החדש באתר שלו, שהוא למעשה בלוג וורדפרס. משתמשים יכולים לכאורה לעשות לייק לפוסטים של טראמפ ולשתף אותם ברשתות חברתיות אחרות - אך הפיצ'רים הללו לא עובדים בינתיים

אחרי חודשים בהם הבטיח רשת מדיה חברתית חדשה משלו, נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ השיק אתמול (ג') חלק חדש של האתר שלו, שהוא למעשה בלוג וורדפרס.
ה"פלטפורמה" החדשה מעוצבת כמו גרסה גנרית של טוויטר, ומארחת בלוג פרשנות של טראמפ. משתמשים יכולים להירשם לקבלת התראות על פוסטים חדשים באמצעות חשבונות המייל או מספרי הטלפון שלהם, ויכולים לכאורה לעשות להם לייק, למרות שלא נראה שהפונקציה הזאת פועלת כרגע.
המשתמשים יכולים גם לשתף את הפוסטים של טראמפ בפייסבוק וטוויטר, אם כי נכון לרגע זה אפשרות השיתוף בטוויטר אינה עובדת. "שיתוף תוכן מהאתר מותר כל עוד הוא עומד בחוקי טוויטר", מסרה החברה.
למרות שהפלטפורמה הושקה רשמית אתמול, היא מכילה פוסטים מה-24 במרץ ואילך. הפוסט האחרון של טראמפ הוא סרטון שמפרסם את הפלטפורמה החדשה שלו, בו הוא מכנה אותה "מקום לדבר בחופשיות ובביטחון, ישר משולחנו של דונלד ג'יי טראמפ". פוקס ניוז דיווח שטראמפ יוכל "בסופו של דבר" לתקשר ישירות עם תומכיו, למרות שלא ברור מתי זה יקרה.
1 צפייה בגלריה
דונלד טראמפ עימות 23.10.20
דונלד טראמפ עימות 23.10.20
דונלד טראמפ
(צילום: איי פי)
ההשקה הגיעה יום לפני שדירקטוריון הפיקוח של פייסבוק אמור להודיע האם יותר לטראמפ לחזור לפייסבוק ולפלטפורמות נוספות שבבעלותה, כמו אינסטגרם. טראמפ הושעה מפייסבוק וטוויטר בינואר לאחר שהמון ימני קיצוני הסתער על גבעת הקפיטול, והותיר אחריו חמישה הרוגים. הפאנל המיוחד של פייסבוק אמור להודיע על החלטתו היום בשעות הבוקר, שעון ארה"ב. הפלטפורמה תוכנתה כפי הנראה על ידי חברת Campaign Nucleus, חברת שירותים דיגיטליים שנוסדה על ידי מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ, בראד פרסקייל.